Jakub Forgács Iné športy Správy

Bežci si zmerajú sily v nočnej Bystrici: Na trať vyrazí aj primátor, KDE rátať s obmedzeniami?

Trojkráľový večerný beh je podujatie, ktoré dlhodobo láka športovcov aj z iných oblastí Slovenska a patrí k najväčším pretekom v regióne. Tento rok sa bude konať v novom termíne.

Ilustračný obrázok k článku Bežci si zmerajú sily v nočnej Bystrici: Na trať vyrazí aj primátor, KDE rátať s obmedzeniami?
Zdroj: Marathon Banská Bystrica

Obľúbené bežecké podujatie sa pravidelne konalo6. januára na Troch kráľov. Kvôli nepriaznivej situácii v súvislosti pandémiou koronavírusu, sa dva roky po sebe nemohlo organizovať v pôvodnom januárovom termíne. Organizátori sa tento rok rozhodli pre koniec marca. Bežci, ale aj rodiny s deťmi sa môžu tešiť na 5,39 km okruh historickým centrom Banskej Bystrice so štartom i cieľom na Námestí SNP už túto sobotu, 26. marca o 19.30 hod. Informovala o tom hovorkyňa primátora Dominika Adamovičová.

Pobeží aj primátor

„Tentokrát si päťkilometrovú trasu večernými ulicami mesta pod Urpínom odbehne aj primátor mesta Ján Nosko,“ uviedla Adamovičová.

„Som rád, že sa po dlhej dobe uvoľňujú pandemické opatrenia a s príchodom jari sa vraciame k spoločenským, kultúrnym i športovým podujatiam. Verím, že aj zložitá situácia vo svete sa stane čo najskôr minulosťou a všetci budú môcť žiť normálny život tak, ako predtým. Myslím si, že práve beh je vynikajúci spôsob, ako si môžeme vyvetrať hlavu a zároveň spraviť niečo pre svoje zdravie. Dúfam, že sa stretneme v čo najväčšom počte. Vôbec nezáleží na tom či ste skúsení bežci, alebo začiatočníci. Som presvedčený, že do cieľa úspešne dorazíme všetci,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Priaznivé prognózy

Všetci účastníci získajú jedinečnú medailu s vyobrazením banskobystrického Námestia SNP, ktorá je súčasťou medailovej skladačky Marathon BB Tour 2022. Štartovné zahŕňa aj pamätné štartovné číslo s nevratným čipom a grafikou podujatia, športovú tašku, ako aj možnosť výhry rôznych cien v záverečnom žrebovaní. Registrovať sa je možné do 24. marca 2022 online na stránke https://www.marathonbbtour.sk/, alebo osobne v piatok, 25. marca v čase od 16.00 do 18.30 hod. v Europe SC a v sobotu, 26. marca od 16.00 do 19.00 hod. na Námestí SNP.

„Oficiálne prognózy na koniec marca sú priaznivé. Veríme, že úvodné podujatie Marathon BB Tour sa uskutoční bez kapacitných či iných obmedzení. Tešíme sa po dvoch rokoch na normálnu bežeckú sezónu. Trojkráľový večerný beh je už tradične spojený s romantickou atmosférou a peknými zážitkami,“ dopĺňa Peter Fabok, jeden z organizátorov podujatia.

O tom, s akými obmedzeniami musia počítať vodiči či cestujúci MHD, sa viac dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Softip Trojkráľový večerný beh 2019
7
Galéria
Zdroj: Marathon Banská Bystrica
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM