Bažík bude hrať za Bystricu

Skúsený tridsaťpäťročný stredopoliar Marek Bažík bude nasledujúcu sezónu obliekať dres slovenského futbalového klubu Dukla Banská Bystrica. Bažík bol na Štiavničkách na týždennej skúške a naplno trénoval s tímom Štefana Zaťka. Skúsený tvorca hry pôso

Monika Obrtalová

„Angažovanie Mareka je ďalší krok, ktorý kopíruje našu filozofiu, kedy sa snažíme mať v kádri našich odchovancov, alebo v prípade Martina Jakubka a Mareka Bažíka hráčov, ktorým nie je Dukla ani po ich návrate ľahostajná,“ cituje klubový web „vojakov“ prezidenta klubu Tomáša Geista. Skúsený tvorca hry pôsobil v Dukle od mládežníckych kategórií až do roku 1999, potom hral v Podbrezovej, neskôr získal tri tituly so Žilinou, v drese ktorej si zahral aj proti londýnskej Chelsea. Po sezóne 2005/2006 smerovali jeho kroky do českého tímu Viktoria Žižkov.

Následne ho zlákala poľská Ekstraklasa a pôsobenie v tíme Polonie Bytom, ktorá však v uplynulej sezóne z najvyššej poľskej súťaže vypadla. „Po pravde nečakal som túto ponuku a veľmi ma potešila, aj keď som mal ešte jednu vážnu ponuku. Aj tréner ma chcel vidieť, lebo som mal problémy s chrbticou a aj ja sám som sa chcel otestovať. Priznávam, že som po týchto zápasoch trochu unavený, ale postupne sa do toho dostávam. Treba povedať, že v Poľsku sa netrénovalo tak kvalitne. Tu sa trénuje viac a ja verím, že od zápasu k zápasu to bude lepšie,“povedal Ba­žík.

Zdroj: TASR Foto: poloniabytom.com.pl

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.