Monika Obrtalová Hokej

Baranov zostrelil Pálffy

V 27. kole hokejovej extraligy nastúpili banskobystrickí hokejisti proti Skalici. Na ľade momentálne prvého tímu tabuľky ich nečakala prechádzka ružovou záhradou. Napriek tomu statočne súperovi vzdorovali. O ich osude nakoniec rozhodla slovenská hoke

HK 36 Skalica – HC'05 Banská Bystrica 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 32. Pálffy. Rozhodovali: M.Gašparík – Výleta, M.Junek, vylúčení: 6:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 2436 divákov.

Hostia začali zápas aktívnejšie, už v 1. minúte sa v sľubných šanciach ocitli Kokavec a vzápätí Marcinek, ale pred Lakosilom sa nevedeli presadiť. Hra sa postupne vyrovnávala, prišla presilová hra domácich, ale hoci si vytvorili pomerne veľký tlak, početnú výhodu nevyužili. Prvá šanca Skaličanov prišla v 8. minúte, ale Hruška presnú Pálffyho prihrávku nezužitkoval. V závere tretiny bolo pred Lakosilom horúco, ale hostia sa strelecky nevedeli presadiť, a tak po prvých 20 minútach bol stav bezgólový.

Na začiatku 2. tretiny obe mužstvá hrali so zabezpečenou obranou a útoky sa striedali bez výraznejších šancí. V 25. minúte sa v sľubnej šanci ocitol hosťujúci Hričina, ale Lakosil bol pozorný. Skaličanom sa nepodarilo skórovať ani v presilovke 5:3. Prišla však 32. minúta a Pálffy v oslabení s prehľadom dostal domácich do vedenia. V závere tretiny mali Skaličania znovu výhodu presilovej hry 5:3, no keďže ich snaha bola bezzubá, skóre zostalo bez zmeny.

Od začiatku 3. tretiny sa hral obojstranne rýchly hokej. Útoky sa striedali, ale bez výraznejšej koncovky. Hráči sa dostávali do šancí, ale na oboch stranách boli spoľahliví brankári. Keďže hostia nevedeli na Lakosila v bráne domácich nájsť účinný recept, mohli si domáci pripísať do tabuľky ďalšie tri body.

Hlasy trénerov:

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: „Banská Bystrica nás prekvapila svojou dôraznou hrou. Nás podržal v bráne Lakosil, keď udržal čisté konto. Bol to boj s našim víťazstvom, čo nás môže len tešiť.“

Milan Staš, tréner Banskej Bystrice: „Domáci sa síce do nás pustili, no nás podržal brankár. V priebehu stretnutia bola hra vyrovnaná, urobili sme chybu počas našej presilovej hry, keď sme dali priestor Pálffymu. Výsledok nás mrzí, mali sme šance, no bez gólov sa vyhrať nedá. Zaslúžili sme si nejaký ten bodík, no naši strelci sa stále neprebudili.“