Jakub Forgács Hokej

Baranov posilní kvarteto Američanov: Zmeny aj v banskobystrickom útoku

S prípravou na ľade na novú extraligovú sezónu začínajú aj hokejisti HC'05 Banská Bystrica. Objavili sa medzi nimi noví hráči zo zámoria.

Ilustračný obrázok k článku Baranov posilní kvarteto Američanov: Zmeny aj v banskobystrickom útoku
Zdroj: Webnoviny.sk

Tréner Vladimír Országh má k dispozícii trojicu brankárov – Američana Zana Kalembu, Juraja Hollého a Andreja Košarišťana. V obrane z minulej sezóny zostali Lukáš Bambúch, Michal Styk, Jakub Predajniansky, Tomáš Devečka a Mislav Rosandič, novými tvárami v defenzíve sú Američania Eric Meland, Chris Saracino a Ondrej Zošiak.

Veľké zmeny nastali pod Urpínom v útoku. Po deviatich rokoch v Česku sa do materského klubu vracia Lukáš Handlovský. Do Banskej Bystrice prichádzajú aj Američan Patrick White, Čech Petr Kafka, Ľuboš Fajčák a Jakub Žilka. V tíme zostal kapitán Michal Hudec a aj ďalší hráči – Radomír Heizer, Radoslav Macík, Patrik Lamper, Mário Lunter, Tomáš Zigo, Dominik Hegyi, Vladimír Dolník či Rastislav Gašpar.

Na skúške sú v tíme „baranov“ obrancovia Štefan Ejem, Alexander Georgievský, Borna Šilovič, Krišs Grundmanis, útočníci Miroslav Božík a Michal Glemba. V tíme HK Orange 20 bude pôsobiť v sezóne 2013/2014 kvarteto Banskobystričanov – brankár Richard Sabol, obrancovia Marián Mikuš, Daniel Gachulinec a útočník Eduard Šimun.

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM