Michal Majer Hokej

Baranov naštartovali dva góly za 46 sekúnd!

Do zápasu 4. kola hokejovej extraligy proti Martinu vstúpili banskobystrickí hokejisti naozaj kuriózne. Už po 46 sekundách hry vyhrávali 2:0 a urobili tak dôležitý krok k celkovému víťazstvu v zápase. Po zodpovednom výkone si nakoniec z horúceho mart

MHC Mountfield Martin – HC ’05 Banská Bystrica 1:4

Góly: 50:37 Ivan Ďatelinka (Jaroslav Jabrocký, Marek Uram) pres/2 – 00:33 Jakub Rumpel (Matej Češík), 00:46 Roman Tománek (Marek Kolba, Michal Hudec), 39:39 Michal Hudec (Richard Šechný) pres/1, 52:34 Roman Tománek tres.str.

Rozhodovali: Peter Grečko , Tomáš Orolin , Vladimír Snášel , Drahotín Vyšný (video rozh.), Drahotín Vyšný (inštruktor), vylúčení: 7:10, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, divákov: 1445

Zostavy:

MHC Mountfield: Dzubina – Drgoň, Klepáč, Hriňa, Štrach, Ďatelinka, Novotný, Matejka, Velebný – Uram, Beran, Jabrocký – Appel, Mokrejš, Trokan – Themár, Markovič, Galamboš – Mikula, Gálik, Zeliska HC ’05 Banská Bystrica: Šimonovič – Vizváry, Vantroba, Kolba, Bambúch, Cebák, Cuník, Biro, Kubka – Rumpel, Češík, Kútny – Tománek, Hudec, J. Sýkora – Bezák, Šechný, Macejka – Hamrák, Paľov, Vartovník

Po hodoch býva bolenie brucha. Domáci po predchádzajúcich úspechoch tentokrát úvod zaspali a hostia to dokonale využili. Vedúci gól strelil už v 33. sekunde Rumpel, ktorý bol úplne sám a šancu využil. O 13 sekúnd už viedla Banská Bystrica 2:0, keď na konci útočnej akcie bol Tománek. Domáci tréner Július Pénzeš si zobral oddychový čas. Gólostroj hostí síce zastavil, ale martinskí hokejisti sa v ďalšom priebehu nevedeli dostať do tempa a hostia boli vždy o krok vpredu.

V druhej tretine sa domáci prebrali z letargie, ale v koncovke im zvlhol pušný prach. Pozorného Šimonoviča neprekonali z vyložených šancí Galamboš, Mikula ani Trokan. Naopak, Hudec po prihrávke Šechného využil v 40. minúte presilovku a hostia odchádzali do kabín do druhej tretine s trojgólovým náskokom.

V tretej tretine prišiel vzruch až v druhej 10-minútovke. Najprv v 51. Ďatelinka znížil v presilovke o dvoch hráčov. O dve minúty neskôr však ten istý hráč fauloval Tománka pri úniku a sám faulovaný hráč z trestného strieľania rozhodol o zaslúženom víťazstve hostí.

Hlasy trénerov:

Július Pénzeš, tréner Martina: „V úvode akoby sme neboli dobre pripravení. Súperovi sme ponúkli obrovskú výhodu, keď sme ho už v prvej minúte pustili do dvojgólového vedenia. V druhej tretine sme si vytvorili tlak, mali sme aj dosť vyložených šancí, ale šťastena, ktorú sme urazili v úvode sa už k nám nevrátila. V tretej časti sme ešte zápas na chvíľu zdramatizovali, ale potom hostia z trestného strieľania rozhodli. Banská Bystrica išla cieľavedome za víťazstvom, ktoré je zaslúžené.“ ** Milan Staš, tréner Banskej Bystrice:** „Po fantastickom úvode sme potvrdili výkon a víťazstvo z Nitry. Strelili sme dva rýchle góly. Potom sme zachytávali útoky Martina už v strednom pásme. Keď sme strelili tretí gól mysleli sme, že to položí Martin na kolená. Nestalo sa to a Martin znížil. Vzápätí sme však gólom Tománka potvrdili naše vedenie. Podali sme bojovný a taktický výkon a som rád, že sme hladko zvíťazili na ľade vedúceho mužstva súťaže.“

Zdroj: TASR, SZLH Foto: foto-mhc.webnode.sk