Barani zvíťazili nad slovenskými mladíkmi. Triumf sa však nerodil ľahko

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy v piešťanskej Easton Aréne nad HK Orange 20 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani zvíťazili nad slovenskými mladíkmi. Triumf sa však nerodil ľahko

Hostia boli od úvodu aktívnejší, no vedúci gól sa im streliť nepodarilo. Domáci hrali dobre v obrane, vynikal brankár Sklenár. V prvej tretine tak gól nepadol.

Hneď v 21. minúte sa nečakane ujali vedenia domáci po góle Urbánka. Hráči úradujúceho slovenského šampióna odpovedali v 28. minúte, keď presilovú hru využil Asselin. Hostia pretavili svoju prevahu do vedúceho gólu v 40. minúte, keď počas ďalšej hry v početnej výhode skóroval Marshall.

Tretia tretina priniesla len minimum gólových šancí. Bystričania však svoje víťazstvo napokon spečatili tretím gólom, keď sa v 58. minúte presadil pri hre 4 na 4 Šťastný.

HK Orange 20 – HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

• Góly: 21. Urbánek (Köver) – 28. Asselin (Marshall, Faille), 40. Marshall (Asselin), 58. Šťastný (Faille, Marshall)
  • Rozhodovali: Müllner, Lokšík – Frimmel, Šefčík
  • Vylúčení: 6:3
  • Presilovky: 0:2
  • 144 divákov
  • HK Orange 20: Sklenár – Kupec, Štefanka, Švec, Golian, Boldižár, Romaňák, Nahálka, Brincko – Fafrák, Kollár, Svitana – Köver, Urbánek, Havrila – Zahradník, Čenka, Džugan – Juščák, Mriglot, Lunter
  • Banská Bystrica: Baroš – Sloboda, Mihálik, Biro, Ďatelinka, Marshall, Miller, Giľák, Košecký – Sýkora, Faille, Šťastný, – Asselin, Surový, Buc – Kabáč, Češík, Törok – Gabor, Tamáši, Varga