Barani zaváhali v zápase s mladíkmi zo SR 20. Zvíťazili až po nájazdoch

Po vysokej výhre nad Novými Zámkami čakali na baranov mladíci zo SR 20. Bystrickí hokejisti sa na triumf museli nadrieť.

Jakub Forgács

Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, keď sa pred Durným ocitol Valent, ale neprekonal ho. Na druhej strane zaujala šanca Tamášiho s Muslium. V 12. minúte sa už táto dvojica presadila. Tamáši vystrelil z ľavého kruhu, Lukáš puk vyrazil, no len priamo na hokejku Musliua a ten ho pohotovo doklepol do odkrytej bránky – 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 16. minúte, keď sa pred Durným ocitol Hohmann, jeho strely si však cestu za brankárov chrbát nenašli. Domáci gólman v závere tretiny zmaril šancu Luntera.

Bystričania spálil v úvode druhého dejstva niekoľko dobrých šancí. V 26. minúte Musliu po strete s Brejčákom narazil hlavou na mantinelu a ostal ležať na ľade. Z neho ho museli odniesť. Bystrica vyrovnala v 31. minúte, keď Brejčák dorazil svoju vlastnú strelu – 1:1. Ďalšie minúty sa niesli v znamení presiloviek a nepremenených šancí na oboch stranách. Hostia ale 13 sekúnd pred koncom dokázali otočiť duel vo svoj prospech zásluhou Valenta.

„Dvadsiatka“ zabrala v úvode tretieho dejstva a v 42. minúte sa po akcii Tamášiho a Smolku presadil Mesaroš – 2:2. V záverečných minútach sa Bystričanom pri dobrých šanciach nepodarilo rozhodnúť a tak duel pokračoval v predĺžení. V ňom gól nepadol a o tesnom triumfe favorita rozhodol Faille až v samostatných nájazdoch.

HK Orange 20 – HC'05 iClinic B. Bystrica 2:3 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

  • Góly: 12. Musliu (Tamáši, Smolka), 42. Mesaroš (Smolka, Tamáši) – 31. Brejčák, 40. Valent, rozh. nájazd: Faille
  • Rozhodovali: Smetana, Fridrich – Orolin, Németh
  • Vylúčení: 2:5
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0
  • 242 divákov
  • HK Orange 20: Durný – Hílek, Hedera, Zeleňák, Fereta, Dlapka, Švarc, Krempaský, Matejovič – Marcinek, Kundrik, Jaško – Vašaš, Čacho, Vybíral – Musliu, Tamáši, Smolka – Mesaroš, Šmída, Václav
  • HC'05 iClinic B. Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Sersen, Brejčák, Gélinas, Mihálik, Gründling, Sedlák – Faille, Surový, Lunter – Lamper, Češík, Belluš – Hohmann, Bubela, Bartánus – Róth, Valent, Andrisík
Zdroj: TASR

Odporúčame