Marcel Páleš Hokej

Barani z Popradu odchádzali s bodovým ziskom: Kamzíci ich nezaskočili!

Bystričania v dobre nakopnutom období pokračujú. Do Popradu tiež nevycestovali s cieľom, aby si nepriniesli bodový zisk. Po dobrom výkone odchádzali späť pod Urpín spokojní.

Ilustračný obrázok k článku Barani z Popradu odchádzali s bodovým ziskom: Kamzíci ich nezaskočili!

V Poprade sa dlho nič zaujímavé nedialo. Na oboch brankárov hráči posielali iba propagačné strely. V prvej tretine mali oba tímy k dispozícii po jednej presilovej hre, nedokázali ich využiť. Šance sa rodili ťažko, tú najväčšiu popradskú mal T. Sýkora, ale tiesnený neprekonal ležiaceho Kalembu. Na druhej strane poriadne podkuroval prvý útok „baranov“, najmä Patrick White mohol otvoriť skóre zápasu ešte pred prvou prestávkou.

Pozorná obrana Baranov

Bystričania sa ujali vedenia na začiatku druhej časti hry. Popradčania si nerozumeli v útočnom pásme. K puku sa dostali hostia a Lamper parádnou prihrávkou vypracoval gól pre Kaduru – 0:1. V 25. min Paločkova delovka zazvonila iba na žŕdke. „Kamzíci“ dlho hľadali recept na pozornú obranu Banskobystričanov. Nájsť ho mohol Paločko, ale výborného Kalembu neprekonal. Bambúchovi pridal v 36. min druhý gól hostí. Popradčania boli v náročnej pozícii a do konca tretiny už nič na dobre hrajúcich baranov nevymysleli.

Posledný gól 5 sekúnd pre záverom

V 44. min už diváci v Poprade dvíhali ruky nad hlavu, ale Adam Lapšanský netrafil odkrytú časť bránky a nechal vyniknúť Kalembu. Následne na konštrukcii bránky skončil šikovný teč Luntera. V 52. min sa ocital sám pred bránkou Vaic, ale nepretavil v gól svoju dobrú streleckú pozíciu. V záverečnej minúte dostal Poprad posledný úder. Šancu domácich na vyrovnanie definitívne pochoval Kafka. Päť sekúnd pred záverečným klaksónom stanovil konečný výsledok na 2:3 junior Štrauch.

HK Poprad – HC‘05 Banská Bystrica 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

• Góly: 51. D. Brejčák (A. Lapšanský, T. Sýkora), 60. Štrauch – 23. Kadura (Lamper), 36. Bambúch (Zigo), 60. Kafka (Heizer)
  • Vylúčení: 1:2 na 2 min,
  • presilovky a oslabenia: 0:0,
  • rozhodovali: J. Konc – Smrek, Korba,
  • 1084 divákov
  • zostava Poprad: Sidor – Gáborčík, D. Brejčák, Látal, Makovský, Fabian, Kurali, Dinda – Matúš Paločko, Ľ. Vaic, A. Lapšanský – A. Kroták, Mlynarovič, T. Sýkora – M. Nagy, S. Takáč, Drábek – Štrauch, Belluš, Gápa
  • zostava Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Koma, Bambúch, Rosandič, Kania – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, Kadura – Róth, R. Gašpar, Dolník – Lamper, Zigo

Milan Jančuška (tréner Popradu): „Aj tento zápas potvrdil naše problémy v koncovke. Máme strelecký kŕč. Nemožno uprieť chlapcom snahu. V rozhodujúcich momentoch však nemajú pokoj na hokejkách. Musíme sa s tým vyrovnať. Keď prídu góly, zlepší sa aj hra.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Čakali sme náročný zápas. Snažili sme sa plniť taktické pokyny až na dramatický záver, ktorý sme si skomplikovali sami. Čaká nás krátka prestávka, počas ktorej sa pripravíme na zvyšok sezóny. Tri body z Popradu nás tešia.“

Zdroj: Webnoviny.sk