Monika Obrtalová Hokej

Barani vyhrali na Slovane!

Ďalší skvelý výsledok uhrali banskobystrickí hokejisti na horúcom bratislavskom ľade. O triumfe nad jedným z ašpirantov na titul rozhodol 27 sekúnd pred koncom predĺženia bystrický hrdina Tománek a Barani si tak prinášajú zo štadiónu Slovana dva body

Slovan Bratislava – HC'05 Banská Bystrica 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 24. Demel – 28. Sýkora, 65. Tománek. Rozhodovali: Müllner – Bundil, Novák, vylúčení: 3:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2510 divákov

Zostavy: Slovan Bratislava: Konrád – Kováčik, Bohunický, Cartelli, Frühauf, Schnabel, Jendek, Kántor, Trška – Róbert Huna, Kapuš, Richard Huna – Vaic, Lipiansky, Bakoš – Skokan, Hudáček, Demel – Jankovský, Cíger, Sloboda

HC'05 Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Cunik, Kubka, Bambúch – Tománek, Hudec, Sýkora – Rumpel, Šechný, Hvila – Bezák, Paľov, Kútny – Vartovník, Heizer, Lisoň

Aktívnejšie začali domáci, no strelám Lipianskeho a Skokana chýbala potrebná razancia. V 4. minúte hostia nedovolene zastavili unikajúceho Vaica, domáci však z ponúknutej presilovej hry vyťažili iba brvno po delovke Frühaufa od modrej čiary. Barani sa ubránili a mohli to byť oni, kto sa ujme vedenia, no Konrád v 7. minúte zneškodnil šancu Tománka, ktorého spoza brány našiel Hudec. Početnú výhodu nevyužili ani hostia, keď Šechný prestrelil bránu vo chvíli, keď Konrád ležal na ľade. Slovan bol častejšie na súperovej polovici a ďalšiu šancu mal Hudáček, ktorý sa za Šimonovičovou bránou šikovne zbavil obrancu, no zakončenie mu nevyšlo podľa jeho predstáv. Rovnako neúspešne pochodil na druhej strane Rumpel a gólom sa neskončila ani strela kapitána „belasých“ Lipianskeho 57 sekúnd pred prvou sirénou.

Aj úvod druhej tretiny priniesol svižný hokej, pričom na pozore sa musel mať predovšetkým Konrád. Bystričania stupňovali tlak, no v 26. minúte Skokan vyviezol puk do útočného pásma, kde ho prenechal Demelovi a ten z pravého kruhu vymietol vzdialenejší roh Šimonovičovej svätyne – 1:0. Hostia vyrovnali o štyri minúty neskôr, keď druhú presilovku v krátkom slede využil po spolupráci s Tománkom Sýkora – 1:1. V 34. minúte sa rútil na bystrickú bránku Vaic, no jeho zakončenie minulo priestor troch žrdí. O pár sekúnd nato zluftoval pri snahe o strelu z prvej medzi kruhmi Demel a keďže sa neujala ani žiadna zo šancí hostí, mužstvá odišli do šatní za nerozhodného stavu.

Slovan od začiatku tretej dvadsaťminútovky vrhol sily do útoku. V 45. minúte po vyšachovaní obrany mal na hokejke gól Lipiansky, ale Šimonovič predviedol pri svojej ľavej žŕdke skvelý zákrok. Po tomto momente tempo hry upadlo a ďalšie šance sa rodili len ťažko. V 37. minúte najprv Cunik so Šechným nevyzreli na Konráda a v následnom brejku Róbert Huna síce obišiel brankára, no puk v sieti neskončil. Dve minúty pred záverečnou sirénou sa ocitol pred Konrádom osamotený Kútny, no nespracoval ťažký puk a zápas dospel do predĺženia. V ňom sa nechal zbytočne vylúčiť domáci obranca Kántor a 27 sekúnd pred koncom rozhodol o triumfe a dvoch bodoch pre hostí Tománek.