Skaličania zvládli aj druhé domáce vystúpenie vo štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. Proti Banskej Bystrici vyrovnali v sérii hranej na štyri víťazstvá na 2:2. Piaty zápas odohrajú barani doma.

Ilustračný obrázok k článku Barani v Skalici bojovali o tretie víťazstvo v play-off: V bráne sa objavil aj Košarišťan
Zdroj: Webnoviny.sk

Vedenia sa ujali Skaličania

Domáci povzbudení piatkovým víťazstvom sa chceli pokúsiť o vyrovnanie série. No boli to hostia, ktorí vstúpili do zápasu lepšie. „Barani“ mali síce optickú prevahu, no nevypracovali si vážnejšiu šancu. Domáci naopak mohli skórovať po šanciach Kutálka či Jankoviča. Napokon sa v 5. min presadil Kropáč, ktorý sa rozhodol sám zakončiť prečíslenie 3 na 1 a perfektnou strelou vymietol Kalembovu pavučinu.

Od tejto chvíle sa hral obojstranne veľmi kvalitný zápas a šance sa striedali v rýchlom slede na oboch stranách. Za hostí mohli vyrovnať White či Zigo, ale Lipovský chytal veľmi dobre. Za domácich spálili obrovské šance najmä Kropáč či Školiak počas presilovej hry.

Domáci náskok zvýšili tromi gólmi

V druhej tretine pokračovali obe mužstvá v nasadení. Domáci zachytili úvod tretiny, keď už v 21 min zvýšil Kutálek, ku ktorému sa dostal odrazený puk a strelou z ostrého uhla prekonal Kalembu. V 26. min sa predieral cez obranu Kropáč, no bol faulovaný. Nariadené trestné strieľanie premenil – 3:0.

Hostia sa potom snažili o kontaktný gól, no narážali na výborne chytajúceho Lipovského. Najbližšie k úspechu mal White, ale domáci brankár vytiahol brilantný zákrok betónom. Hru potom začali kúskovať časté vylúčenia, jedno z nich v 40. min využil domáci Obdržálek, ktorý dorazil Trškovu strelu.

Nádej pre baranov v poslednom dejstve

„Barani“ vstúpili do tretej tretiny so zmenou v bránke, keď Kalembu vystriedal Košarišťan. Navyše hneď v úvode mali k dispozícii presilovú hru, ktorú využil Hudec a dal hosťom nádej. Ani jedno z mužstiev sa však už nedokázalo presadiť.

Andrej Výboh (tréner Skalice): „Od úvodu sme sa naplno zahryzli do súpera a ujali sme sa vedenia. Hrali sme podľa našich predstáv, v tretej tretine sme však zbytočnými vylúčeniami pustili súpera do hry.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Dnes sme prepadli, súper bol rýchlejší, agresívnejší a zaslúžene zvíťazil.“

HK 36 Skalica – HC´05 Banská Bystrica 4:1 (1:0, 3:0, 0:1) – stav série 2:2

• Góly: 5. R. Kropáč (Stieler), 21. Kutálek (Šátek), 26. R. Kropáč (tr. strieľanie), 40. Obdržálek (R. Kropáč, Trška) – 44. M. Hudec (Lepine, Saracino)
  • Vylúčení: 8:10 na 2 min
  • Presilovky: 1:1
  • Rozhodovali: Lauff, P. Stano – Kacej, Orolin
  • 2 346 divákov
  • Zostava Skalice: M. Lipovský – Svoboda, Vyrůbalík, Trška, Barák, Luža, L. Kozák, Srnec, T. Staňo – Kudrna, R. Školiak, Obdržálek – Kutálek, B. Mráz, Šátek – R. Kropáč, Stieler, B. Jankovič – Lažo, T. Mikúš, M. Preisinger
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba (od 41. min Košarišťan) – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Rosandič, R. Konečný – M. Hudec, White, Rapáč – Kafka, Heizer, Handlovský – Lunter, Zigo, Lamper – Veilleux, T. Matoušek, Kadura