Marcel Páleš Hokej

V predposledný deň starého roka sa v ďalšom kole hokejovej extraligy podarilo ako domácemu tímu vyhrať len Banskej Bystrici. Síce hrozilo, že štvorgólový náskok stratia, napokon však víťazstvo udržali.

Ilustračný obrázok k článku Barani v ďalšom kole extraligy ako jediní domáci víťazne: Martin ich miestami potrápil

Banskobystričania boli na domácom ľade v úvodných dvoch tretinách aktívnejší a po opatrnom úvode sa dostali do prvej vážnejšej šance. V 8. min v úniku trafil do žŕdky faulovaný Petro. Presilovku domáci nevyužili a v 15. min mohli ísť do vedenia hostia, keď Važan neuspel z dvoch metrov pred Kalembom. Prišiel trest, v tej istej minúte „barani“ predviedli rýchlu akciu a po strele Lampera skóroval z dorážky Konečný – 1:0. V závere prvej časti mohol ešte pridať druhý gól White, no brankár Čech bol proti.

V plnej réžii Baranov

Druhá časť bola v plnej réžii hráčov spod Urpína. V 25. min poslal puk po Heizerovej prihrávke medzi žrde voľný Macík – 2:0. Ďalší gól patril do kategórie kurióznych. Po odrazenom puku White aj s pomocou gólmana zvýšil na 3:0. V 38. min sa predviedol Bambúch a jeho pokojnú prihrávku nemal problém zúžitkovať Heizer – 4:0. Zverenci trénera Vladimíra Országha mali aj ďalšie príležitosti, ale nedokázali ich využiť.

Výmena brankára hosťom pomohla

V záverečnej tretine Martinčania zdvihli hlavu. V bránke Čecha nahradil Dzubina a ten si udržal čisté konto. Navyše jeho spoluhráči našli recept na Kalembu v presilovkách. V 45. min uspel na dvakrát z ľavej strany produktívny Markovič – 4:1 a početnú výhodu o dvoch hráčov využil strelou od modrej čiary v 50. min Ďatelinka – 4:2.

V 56. min trafil domáci Bendík do žrde, čo ho mohlo mrzieť, pretože o minútu neskôr zverenci Daniela Babku dosiahli kontaktný gól. Markovič našiel Galamboša, ktorý šikovne nadvihol puk a na tabuli svietil razom stav 4:3. V závere sa však hostia k ničomu podstatnému nedostali, a tak tri body zostali pod Urpínom.

HC‘05 Banská Bystrica – MHC Mountfield Martin 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)

• Góly: 15. R. Konečný (Lamper, Heizer), 25. R. Macík (Heizer, James Martin), 35. White, 38. Heizer (Bambúch) – 45. Markovič, 50. I. Ďatelinka (Važan, Markovič), 58. Galamboš (Markovič, Važan)
  • Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Wilson 10 min za nešportové správanie – A. Novotný 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,
  • rozhodovali: Lauff – M. Korba, Rovenský,
  • 1698 divákov
  • zostava Banská Bystrica: Kalemba – Bambúch, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Lepine – Kadura, White, Handlovský – R. Konečný, Heizer, Lamper – R. Macík, M. Hudec, Wilson – Bendík, Petro, Róth
  • zostava Martin: J. Čech – I. Ďatelinka, A. Novotný, Matejka, Smrek, Brcko, Tupý, Pacalaj, Pástor – Rožník, Fujerík, L. Klíma – Markovič, Galamboš, Važan – Themár, Dírer, J. Cíger – Šugár, Pokrivčák, Nitriansky

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Začiatok zápasu bol veľmi vyrovnaný. Náš gól nás nabudil a od tohto momentu, predovšetkým v druhej tretine sme mali hru v našich rukách. Vypracovali sme si veľa gólových príležitostí. Tretiu tretinu sme chceli za stavu 4:0 v pohode dohrať, ale zbytočnými faulami a chybami sme súpera postavili na nohy. Nestalo sa nám to prvýkrát. Stáva sa to pravidelne a ľahkovážnosť či benevolentnosť nemôže mať v našom mužstve priestor. Verím, že tak bolo poslednýkrát. Zbytočne sme si zdramatizovali zápas, je to pre mňa silná káva. Podstatné sú však tri body, a to sa počíta.“

Daniel Babka (tréner Martina): „Zápas sme začali celkom dobre, ale inkasovali sme gól. V druhej tretine pridal súper ďalšie tri a musím priznať, že sme neustáli silové poňatie Banskej Bystrice. Prehrávali sme osobné súboje a zo zbytočnej premotivovanosti sme inkasovali spred bránkového priestoru, v ktorom sme si nepokryli hráčov. V tretej tretine sme sa dostali naspäť do zápasu. Moji zverenci sa snažili s výsledkom niečo spraviť a mali sme na dosah aj vyrovnanie. Nepodarilo sa nám to. Veľká vďaka patrí nášmu fanklubu, že za nami vycestoval a celý zápas nás povzbudzoval. Verím, že to bude ďalej takto pokračovať.“

Zdroj: Webnoviny.sk