Michal Majer Hokej

Barani úvodný zápas nezvládli

V prvom kole hokejovej extraligy privítali hokejisti Banskej Bystrice na svojom ľade Žilinu. Napriek tomu, že si naši hráči dokázali vytvoriť množstvo gólových príležitostí a dokonca v zápase vyhrávali, nedokázali doviesť stretnutie do víťazného konc

** HC 05 Banská Bystrica a.s. – MsHK DOXXbet Žilina 2:3** (0:1, 2:0, 0:2)

Góly a asistencie: 27:02 Miroslav Hlinka (Lukáš Bambúch), 34:03 Juraj Cebák (Richard Šechný, Filip Macejka) – 03:10 Richard Smotrila (Peter Klouda, Jan Kopecký), 51:30 Igor Rúfus (Marek Horský), 55:30 Tomáš Petruška (Anton Pozník)

Rozhodcovia: Baluška Vladimír, Tvrdoň Jozef, Bundil Tomáš, Čaprnka Ján (video rozh.), Čaprnka Ján (inštruktor), 1100 divákov

HC 05 Banská Bystrica a.s.: Miroslav Šimonovič – Marek Kolba, Lukáš Bambúch, Juraj Cebák, Matej Cunik, Matúš Vizváry, Miroslav Vantroba, Rastislav Paľov, Branislav Kubka – Michal Hudec, Miroslav Hlinka, Ján Sýkora – Adam Bezák, Richard Šechný, Filip Macejka – Jakub Rumpel, Matej Češík, Vladimír Kútny – Roman Tománek, Matej Hamrák, Lukáš Vartovník

MsHK DOXXbet Žilina: Marek Laco – Michael Kolarz, Tomáš Nádašdi, Jakob Milovanovič, Anton Pozník, Juraj Ďurkech, Ján Dlouhý, Martin Krčula, Igor Rúfus – Jan Kopecký, Peter Klouda, Richard Smotrila – Tomáš Petruška, Miloš Palovčík, Václav Stupka – Milan Drevenák, Michal Hreus, Michal Kokavec – Martin Hajnik, Marek Horský, Matej Valášek

V dvoch prípravných zápasoch odchádzali z ľadu víťazne banskobystrickí hokejisti, ale v úvodnom extraligovom kole nepochodili. Od úvodných minút nebezpečnejšie pôsobili hostia zo Žiliny, ktorých snahu korunoval už po 190 sekundách vedúcim gólom Smotrila, keď spoza brány lišiacky pretlačil puk okolo Šimonoviča. Barani sa potom viackrát dostali pred Laca, ktorý mal však pevné nervy a poradil si s Kútnym, Sýkorom a dvakrát aj s Tománkom. V prvej tretine mohol zvýšiť vedenie vlkov Petruška, jeho únik zlikvidoval Šimonovič.

V úvode druhej časti domáci zvýšili obrátky a podarilo sa im otočiť skóre. Šťastie najskôr skúšali hlavne Šechný a Rumpel, s Lacom si však neporadili. Až v 28. min z pravého kruhu delovkou pod hornú žrďku vyrovnal v presilovke Hlinka. Hosťom sa nedarilo hrať na protiútoky, naopak, Barani nedali Lacovi ani na chvíľu oddýchnuť a v hre štyroch proti štyrom strelili ďalší gól. Po prihrávke Šechného sa presadil Cebák.

Na začiatku poslednej tretiny mali domácu výhodu presilovej hry a aj keď sa usadili v útočnej tretine, puk do siete Žiliny nedostali. Po chybnej rozohrávke Kolbu v 44. min mal veľkú šancu Kokavec, jeho úmysel spoza brány Šimonovič zmaril. Na druhej strane sa Macejka ocitol zoči-voči Lacovi, nedal. Potom však Barani urobili ďalšiu chybu v obrannom pásme, keď Macejka s Cuníkom vyhodili puk rovno na palicu Rúfusa, ktorý v oslabení od modrej čiary ľahko prekonal domáceho brankára. O dve minúty mohol Macejka chybu napraviť, ale sediaceho Laca neprestrelil. Naopak v 56. min ani obrovitý Bambúch neudržal Petrušku, ktorý nečakane bekhendom pod hornú žrďku prekonal nepozorného Šimonoviča. Domáci 27 sekúnd pred koncom odvolali brankára, vyrovnať sa im však nepodarilo.