Monika Obrtalová Hokej

Barani si zo Slovana odvážajú dva body!

Banskobystrickí hokejisti odčinili domácu prehru so Zvolenom vo veľkom štýle. Na horúcom bratislavskom ľade dokázali zvíťaziť po samostatných nájazdoch a pod Urpín tak vezú dôležité dva body. Nechýbalo dokonca veľa a Barani by sa tešili aj z plného b

Slovan Bratislava – HC'05 Banská Bystrica 3:4 pp a sn (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 14. Švarný (Bulík, Šatan), 38. Bartánus (Skokan), 58. Švarný (Hudáček, Bulík) – 21. Tománek (Jokila, Hričina), 43. Jokila (Novák, Kostúr), 48. Kokavec (Heizer, Kristoffersson), rozhodujúci sn: Tománek. Rozhodovali: J. Konc – Orolin, Tvrdoň, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Češík (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, Preisinger – Jokila 2+2+10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4374 divákov.

Zostavy:
Slovan Bratislava: Konrád – Bohunický, Dobroň, Švarný, Jass, Ďatelinka, Frühauf, Janík – Skokan, Kukumberg, Šatan – Buc, Preisinger, Bartánus – Hudáček, Bulík, Sloboda – Cíger
HC'05 Banská Bystrica: Kostúr – Cebák, Haverinen, Kolba, Huba, Cunik, Kubka, Bambúch, Brňák – Tománek, Jokila, Hričina – Sýkora, Kútny, Češík – Kristoffersson, Heizer, Kokavec – Novák, Petro, Paľov

Úvodnému vhadzovaniu predchádzala slávnostná gratulácia bývalému útočníkovi Slovana a členovi Siene slávy slovenského hokeja Karolovi Fakovi, ktorý vo štvrtok oslávi 80. narodeniny. Ani jedno z mužstiev si v prvej desaťminútovke nevypracovalo vážnejšiu príležitosť, až v 12. minúte sa predral do šance Kukumberg, no brankár Kostúr jeho strelu zneškodnil. O dve minúty neskôr sa už ale skóre zmenilo, keď na konci presilovkovej akcie domácich bol Švarný – 1:0. V samom závere úvodnej tretiny mohol zvýšiť náskok Slovana Skokan, ale bystrický gólman bol proti.

Hostia predviedli bleskový nástup do druhej časti hry, keď už po 15 sekundách vyšachovali súperovu obranu a Tománek nezadržateľne vyrovnal – 1:1. Nasledujúce minúty priniesli nie príliš záživný hokej, divákov zaujal až odvážny prienik Ďatelinku v 33. minúte, keď strelu domáceho zadáka zastavila až horná žŕdka Kostúrovej svätyne. Na opačnej strane pohrozil Kristoffersson, Konrád však jeho strelu z medzikružia dokázal vyraziť. Slovanu vrátil vedenie v 38. minúte Bartánus, ktorý v početnej výhode dotlačil puk za čiaru – 2:1.

Domáci nezvládli ani úvod tretej tretiny, keď Kostúr v 43. minúte rýchlo rozohral puk a hoci Konrád strelu Nováka vyrazil, na dorážku Jokilu bol prikrátky – 2:2. Fínsky útočník sa vzápätí predviedol aj v pästnom súboji s Preisingerom a zavŕšil tak svoj hetrik Gordieho Howea. V 45. minúte trafil Bulík iba žŕdku a o tri minúty neskôr dokonal obrat hostí Kokavec, ktorému naservíroval puk pred odkrytú bránku Heizer – 2:3. V 57. minúte mohol spečatiť triumf Banskej Bystrice Kútny, domácich ale zachránilo brvno a o minútu neskôr Švarný svojim druhým gólom v zápase poslal zápas do predĺženia. V ňom sa dopustil zbytočného faulu Šatan, hostia ale ponúknutú výhodu nevyužili a tak rovnako ako v prvom vzájomnom meraní síl týchto súperov prišli na rad samostatné nájazdy. V nich boli opäť úspešnejší hostia, keď rozhodujúci gól strelil Tománek.

Miroslav Mosnár, asistent trénera Slovana: „Nepodali sme taký výkon, aký sme si predstavovali. Oproti zápasu s Košicami sme nastúpili vlažne, napriek tomu sme vyhrali prvú tretinu. Hneď na začiatku druhej časti nastala strata koncentrácie, inkasovali sme a to sa odrazilo aj na ďalšom priebehu zápasu. Znervózneli sme a doplatili na nepremieňanie šancí. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“ ** Milan Staš, tréner Bystrice:** „Keďže Slovan hral len na tri päťky, do zápasu sme išli s tým, že sa budeme snažiť o nátlakový a fyzický hokej. To sa nám ale nie vždy darilo, dvakrát sme prehrávali, dvakrát sme vyrovnali. V tretej tretiny sme ešte zvýšili úsilie, no keď to už vyzeralo, že si odnesieme všetky tri body, súper dokázal vyrovnať. V predlžení sme to chceli dotiahnuť do samostatných nájazdov a tam zariadil naše víťazstvo tradičný exekútor Roman Tománek.“