Marcel Páleš Hokej

Ako tretí tím tabuľky hokejovej extraliga si Banská Bystrica po piatkovom kole svoju pozíciu posilnila. Pred domácim publikom sa im podarilo nad Žilinou s prehľadom zvíťaziť a nenechať si streliť ani jediný gól.

Ilustračný obrázok k článku Barani si s posledným tímom tabuľky poradili: Na domácom ľade tentoraz neinkasovali

Prvá tretina patrila pod Urpínom domácim hokejistom, i keď do prvej vážnejšej šance išli hostia. V 2. min strieľal pohotovo Drevenák, ale na Kalembu nevyzrel. O minútu neskôr prekvapil na opačnej strane gólmana M. Laca Bendík. Nakorčuľoval si spoza bránky pri pravú žrď a filigrantsky zakončil – 1:0. Bystričania mohli potom pridať gól v oslabení, ale v prečíslení dvoch na jedného nevyšla finálna prihrávka Hudecovi.

Prvé tri góly hneď v úvodnej tretine

V desiatej minúte sa ocitol v početnej výhode v šanci sám pred brankárom pre zmenu Klouda, ale nevyrovnal. Presilovka vyšla v 16. min zverencom trénera Országha. Handlovský mal veľa priestoru na pravej strane, nakorčuľoval si pred Laca a na dvakrát ho pokoril. V závere prvej časti zvýšil ešte na 3:0 pekne z otočky White a tak po prestávke nahradil Mareka Laca medzi žrďami Koutský.

Žilinskí fanúšikovia ako bitkári

V druhej tretine sa zviditeľnili bitkou hlavne žilinskí fanúšikovia. V 26. min však mohol hostí potešiť Kalla, ak by únik pretavil do gólu a nestrieľal vedľa žrde. V druhej polovici zápasu zahrali barani dobre presilovky, ale recept na nového gólmana nenašli, keď šancu na štvrtý gól zmarili najmä Handlovský a Macík. V závere strednej časti sa k nim pridal aj Konečný, ktorý nenadvihol puk ponad betón českého brankára.

Aj tretia tretina bola v réžii domáceho celku. Do príležitostí sa dostali Konečný, Macík, White, ale gólman Žiliny bol oporou tímu. Až 54. min kapituloval. Bystričania ťažili z presilovky o dvoch hráčov a po strele Martina zo stredu útočného pásma sa puk dostal medzi žrde – 4:0. V závere sa žiadna dráma nekonala a tri body zaslúžene zostali pri Hrone.

HC‘05 Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

• Góly: 3. Bendík (Zigo), 16. Handlovský (Saracino), 19. White (James Martin, M. Hudec), 54. James Martin (R. Konečný)

Vylúčení: 6:9 na 2 min,

• presilovky: 2:0,
  • oslabenia: 0:0,
  • rozhodovali: Jura – Gavalier, Rovenský,
  • 1520 divákov
  • zostava Banská Bystrica: Kalemba – Bambúch, Saracino, James Martin, Macháček, Rosandič, Lepine, Šilovič, T. Devečka – R. Konečný, Heizer, Lamper – Kadura, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Wilson – Bendík, Zigo, Róth
  • zostava Žilina: M. Laco (21. Koutský) – Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Leško, E. Bagin, Látal, Bajaník – Marek Slovák, Rehák, Kalla – Valášek, Klouda, R. Tomas – Drevenák, Bene, T. Varga – Čavrk, Linet, Vaculín

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Začiatok bol vyrovnaný, konkrétne prvá tretina, týka sa to aj počtu striel. Vyhrali sme ju 3:0, padalo nám to do bránky súpera. Paradoxne, ďalšie dve tretiny sme hrali lepšie, zodpovednejšie a vypracovali sme si dosť príležitostí aj počas presilových hier, dali sme však iba jeden gól. Som rád, že sme zápas zvládli a nepripustili sme lapsus v tretej tretine ako v zápase s Martinom. Moji hráči hrali naplno až do konca, sú to pre nás dôležité tri body, pretože Žilina pôjde v tabuľke určite vyššie a bude nepríjemným súperom pre ostatné mužstvá.“

Róbert Kaláber (tréner Žiliny): „Upozorňoval som chalanov, že ak chceme byť úspešní v tomto zápase, musíme zachytiť úvod stretnutia a prvú tretinu. Opak bol však pravdou. Vytvorili sme si v úvodnej tretine rovnaký počet príležitostí ako súper, ale boli sme v nich nedôslední a nedôrazní a to rozhodlo o zápase. Prehrali sme totiž túto časť hry 0:3 a od tohto stavu sa odvíjal aj zvyšok duelu. My sme s ním už nič nespravili, navyše sme boli nedisciplinovaní, boli sme až desaťkrát vylúčení a to nám tiež neumožnilo vrátiť sa do zápasu.“

Zdroj: Webnoviny.sk