Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy na ľade Michaloviec 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa štverajú hore tabuľkou: S Michalovcami si pripísali už 5. víťazstvo v sérii
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Banskobystričania si pripísali piate víťazstvo v sérii, Zemplínčania naopak neuspeli štvrtýkrát za sebou. O úvodné dva góly „baranov“ sa postaral Branden Curtis Troock, ktorý skóroval v 8. a 49. minúte. Za domácich znížil v 56. minúte obranca Zach Osburn, no poistku pre hostí do prázdnej bránky zariadil v 58. minúte Andrej Bíreš.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC '05 Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

• Góly: 56. Osburn (Hammond, Galamboš) – 8. Troock (Watling, Kontos), 49. Trook (Watling), 58. Bíreš (Gabor)
  • Rozhodovali: T. Orolín, Kalina – Ordzovenský, Knižka
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min.
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:1
  • Michalovce: Košarišťan – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihálik – Zabusovs, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Matúš Paločko – Žitný, Puliš, Garreffa – Vašaš, Galamboš, Chalupa
  • Banská Bystrica: Sedláček – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Bača, Frídel – Watling, Kontos, Troock – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Šoltés, Tamáši, Jendek – Urbánek, Gabor, Kabáč

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.