Marcel Páleš Hokej

Dobrý vstup do zápasu, avšak nevydarené pokračovanie. Pod Tatrami sa v piatok večer hral dobrý zápas s dramatickým priebehom. Škoda, že v závere naši hráči ako hostia v Poprade ťahali za kratší koniec.

Ilustračný obrázok k článku Barani sa pod Tatrami potrápili: V priebehu pár minút stratili trojgólové vedenie
Zdroj: Webnoviny.sk

Úvod vyšiel lepšie hosťom. Jáchymovo vylúčenie síce ešte nepotrestali, hneď ako naskočil popradský bek na ľad však od modrej čiary vystrelil Bambúch a Petro doklepol puk za Sidora – 0:1. „Kamzíci“ mohli vyrovnať v dvoch presilovkách, mali i šance, no naopak inkasovali, keď Meland pokoril popradského gólmana v samostatnom nájazde – 0:2. To však nebolo zo strany hostí všetko: z kruhu nenápadne vystrelil Macík a strelil ďalší gól – 0:3. Sidora následne vystriedal „v klietke“ Sedlačko.

Strata trojgólového vedenia

Popradčania vstúpili do prostrednej časti s odhodlaním niečo urobiť so zápasom a ich zvýšená aktivita priniesla aj gólové ovocie – a to hneď štyrikrát. Najskôr sa presadil Sýkora, potom ten istý hráč v presilovke v 26. min strelou prekvapil brankára Košarišťana a o 51 sekúnd neskôr Paločko doklepol Takáčov pokus a vyrovnal na 3:3. Poprad sa v 30. min dokonca dostal do vedenia po tvrdej strele Krotáka, White však odpovedal a stav bol znovu vyrovnaný – 4:4.

Obrat vo vedení

V tretej tretine sa hra vyrovnala. V 48. min Štals poslal puk do jazdy Lapšanskému, ten sa preštrikoval cez banskobystrickú obranu a perfektným blafákom poslal Poprad po druhý raz do vedenia – 5:4. Hostia dokázali odpovedať, keď sa pred bránkoviskom presadil Heizer – 5:5. Rozhodnúť mohla opäť dvojica Lapšanský – Sýkora, ich kombináciu však zastavil pozorný striedajúci brankár hostí Kalemba a muselo sa predlžovať.

V nadstavenom čase presnou strelou rozhodol Lotyš Štals a Poprad si pripísal dva body do tabuľky – 6:5.

HK Poprad – HC‘05 Banská Bystrica 6:5 po predĺžení (0:3, 4:1, 1:1 – 1:0)

• Góly: 21. T. Sýkora (Lapšanský, Štals), 26. T. Sýkora (R. Suchý, A. Kroták), 26. M. Paločko (S. Takáč, Jáchym), 30. A. Kroták (Mlynarovič, S. Takáč), 48. Lapšanský (Štals), 64. Štals (Lapšanský) – 5. Petro (Bambúch, M. Hudec), 16. Meland (Handlovský), 17. R. Macík (M. Hudec, Styk), 36. White (Handlovský, M. Hudec), 51. Heizer (Kadura, Meland)
  • Vylúčení: 3:9 na 2 min,
  • presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1,
  • rozhodovali: M. Novák – Smerek, Valach,
  • 1192 divákov
  • Zostavy:
  • Poprad: Sidor (17. Sedlačko) – R. Suchý, Gaborčík, Fabian, Makovský, D. Šterbák, Jáchym – T. Sýkora, Štals, Lapšanský – A. Kroták, Mlynarovič, Vaic – Drábek, L. Paukovček, M. Nagy – M. Paločko, S. Takáč, Belluš
  • Banská Bystrica: Košarišťan (30. Kalemba) – Saracino, James Martin, Bambúch, Macháček, Meland, Styk, T. Devečka – White, Heizer, Kadura – Handlovský, M. Hudec, R. Macík – Petro, Zigo, Matúš Chovan – Hamburg

Hlasy po zápase

Milan Jančuška (tréner Popradu): „Dôkladne sme sa na súpera pripravovali, no napriek tomu prvá tretina bola ako zo zlého sna. V šatni sme si povedali ďalšie pokyny a odvtedy to už na ľade vyzeralo celkom inak. Hráčom slúži ku cti, že to nezabalili ani za nepriaznivého stavu.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Začali sme výborne. V kabíne sme hráčom zdôrazňovali, že Poprad na nás vybehne. Aj tak sme to však nezvládli. Pred zápasom by sme bod brali, teraz sme však nespokojní. Nemôže sa nám stávať, že tak dobre rozohraný zápas prehráme. Nestalo sa to prvýkrát.“