Jakub Forgács Hokej

Barani s novým asisentom trénera: Pod svoje krídla si hráčov vezme Richard Zedník

Je rozhodnuté! Bývalý slovenský reprezentant v hokeji Richard Zedník mieri do HC'05 Banská Bystrica. Od polovice augusta bude pôsobiť vo funkcii asistenta hlavného trénera Miroslava Chudého.

Ilustračný obrázok k článku Barani s novým asisentom trénera: Pod svoje krídla si hráčov vezme Richard Zedník
Zdroj: TASR

O dohode niekdajšieho hráča Washingtonu Capitals, Montrealu Canadiens, New Yorku Islanders a Floridy Panthers v zámorskej NHL s prezidentom „baranov“ Jurajom Kovalom, informovalo sobotné vydanie denníka Šport.

Zedník (38) ukončil hráčsku kariéru pred tromi rokmi po domácich majstrovstvách sveta 2011. Po tomto svetovom šampionáte si oddýchol, venoval sa novej rodine, cestovaniu, bedmintonu i tenisu. Hokej mu však začal chýbať, preto si „tľapol“ s vedením banskobystric­kého tímu.

„Už dávnejšie sme si predsavzali dať trénerský priestor osobnostiam slovenského hokeja v našom klube. Pred časom dostal u nás príležitosť Vladimír Országh, nedávno i Miroslav Hlinka a teraz aj Richard Zedník. Keď si Rišo po dlhej a úspešnej kariére v zámorí, KHL a v slovenskej reprezentácii doma oddýchol, je pripravený na niečo nové. Od polovice augusta, keď mu to dovolia rodinné záležitosti, bude chodiť s mužstvom na ľad a bude členom nášho realizačného tímu. Záleží na hlavnom koučovi Mirovi Chudom, ako si podelia kompetencie s Mirom Hlinkom a Rišom Zedníkom,“ povedal šéf HC'05 Koval.

Pre niekdajšieho krídelníka Zedníka bude trénerská zastávka pod Urpínom prvou v tejto pozícii. „Oddychoval som, ale zároveň som mal aj mimohokejové aktivity. Dozrel však čas niečo začať opäť robiť aj v hokeji. Mám malého syna a nechcel by som mu časom vysvetľovať, že nie som už doma na dôchodku. Zamýšľal som sa, v čom môžem byť po hokejovej kariére dobrý a vychádza mi to, že opäť v hokeji. Celý život som hral tento šport na všetkých úrovniach a chcel by som niekomu začať odovzdávať moje skúsenosti,“ povedal banskobystric­ký rodák.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie