Barani proti dvadsiatke pod Urpínom: Dvojgólový náskok mladíkov doťahovali Gašpar a Kytnár

Bystrickí hokejisti sa do mladíkov z dvadsiatky pustili so všetkou energiou a bolo zrejmé, že im chceli pristrihnúť krídla hneď v úvode, no stal sa pravý opak. Síce na brankára Godlu vyslali kopu striel, z gólov sa však radoval ich súper.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Barani proti dvadsiatke pod Urpínom: Dvojgólový náskok mladíkov doťahovali Gašpar a Kytnár
Zdroj: TASR

Vo 8. min vyrazený puk za chrbát brankára Wiikmana presne namieril Skalický a o 35 sekúnd neskôr strela Hrušíka zapôsobila ako menšie zemetrasenie. Dvojgólový náskok si hostia udržali do 24. min, keď strelu Cohena od modrej tečoval Gašpar. V niektorých momentoch bola prevaha ‚baranov‘ očividná, strelecky však zlyhávali a spálili aj tie najväčšie tutovky, ako trebárs v 32. Preisinger. Až v 34. min sa v presilovke dočkali po tom, čo z ostrého uhla prepasíroval zblízka puk do bránky Kytnár. V 40. min v ďalšej presilovke Cohen bombou trafil žŕdku.

Mladíkom z dvadsiatky sa občas v obrannej tretine aj hlavy zakrútili, no do tretej tretiny vstúpili s nádejným rovnovážnym stavom. Na začiatku tretej tretiny bravúrne Whiteovu strelu v presilovke vyrazil brankár Godla. V chuti na tri body dvadsiatkári za vekovo starším súperom vôbec nezaostávali a bol to zápas, ktorý zniesol aj vyššie parametre. Od 47. min mali 5-minútovú výhodu presilovky hostia za faul Čížeka na Petráša, zahrali ju však otrasne a pri početnej prevahe sa im nedarilo ani v ďalšej, ktorá skončila päť minút pred klaksónom. O konečnom výsledku rozhodol až v 56. min Kytnár, keď rozhodca signalizoval vylúčenie hostí a jeho strela zo strednej vzdialenosti perfektne zapadla do siete. Hosťom v samom závere už na vyrovnanie nepomohla ani 40-sekundová power play.

Hlasy trénerov

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: „Sme radi, že sme zvíťazili, bol to ťažký zápas a súper potvrdil, že tie predchádzajúce výzvy neboli náhodné. Dva rýchle góly nás znervóznili, mladí podali dobrý výkon a my sme už druhý zápas hrali len na tri lajny. Horúce chvíle sme prežívali v oslabovkách, podarilo sa nám streliť tretí gól, no nebolo to jednoduché. Dvadsiatka hrala výborne a ja jej prajem veľa šťastia na majstroivstvách sveta.“

Ernest Bokroš, tréner Orange 20: „Odohrali sme veľmi dobrý dvojzápas v Košiciach i v Banskej Bystrici. Dnes nás povzbudili dva úvodné góly, škoda len, že v druhej tretine sme nedisciplinova­nosťou o vedenie prišli. Som však rád, že sme sa nevyhýbali osobným súbojom, hráči si na ne musia pred majstrovstvami sveta zvyknúť. Zbytočne boli niektorí podráždení, dôležitý gól sme inkasovali na 2:2, pri signalizácii na vylúčenie padol aj tretí gól v podaní súpera. Zápas však oddreli, makali a keď káder dobre doplníme, môžeme z tejto sľubnej formy vychádzať.“

HC'05 B. Bystrica – Orange 20 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

  • Góly: 24. Gašpar (Cohen), 34. Kytnár (Kudrna, Bambúch), 56. Kytnár (Preisinger) – 8. Skalický (Petráš, Jendroľ), 9. Hrušík (Mendrej)
  • Rozhodcovia: Lauff – Jobbágy, Rovenský
  • Vylúčení: 5:5, navyše 5+DKZ Čížek za faul lakťom, Kadura (obaja B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku,
  • Presilovky: 1:1
  • V oslabení: 0:0
  • 1467 divákov

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame