Barani predviedli parádny výkon: Spišiakov zdolali rozdielom triedy

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 23. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 5:1 a ukončili tak trojzápasovú sériu prehier.

Ilustračný obrázok k článku Barani predviedli parádny výkon: Spišiakov zdolali rozdielom triedy
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Išlo o prvú výhru trénera Douga Sheddena po príchode do tímu „baranov“. Na druhej strane prehrala Spišská tretí duel po sebe, všetky na ihriskách súperov.

Domáci išli do vedenia 2:0, keď sa v prvej tretine po nepremenenom trestnom strieľaní Šoltésa presadil spomedzi kruhov pohotový Björkung a v strednom dejstve využil druhé nariadené trestné strieľanie počas oslabenia sám faulovaný Bíreš.

Hostia odpovedali do prestávky po peknom natlačení sa pred bránku Nellisa, avšak „barani“ kontrovali v 35. sekunde tretej tretiny po rýchlom prechode do útoku Šoltésa – 3:1. Štvrtý zásah pridal po nevyužitej presilovke Spišiakov blafákom Troock a bodku za zápasom dala tvrdá rana kapitána Ďatelinku spoza kruhov.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na nasledujúcej strane.