Monika Obrtalová Hokej

Barani potrápili majstra

V 7. kole hokejovej Tipsport extraligy nastúpili hokejisti Banskej Bystrice na ľade majstra z Košíc. Podobné prekvapenie ako v poslednom zápase vonku zo Slovanom sa im však dosiahnuť nepodarilo. Po bojovnom výkone si tak z Košíc odnášajú len tesnú pr

HC Košice – HC'05 Banská Bystrica 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) Góly: 14. Zálešák, 15. Chovan, 38. Bartoš – 35. Marcinek, 54. Kristoffersson. Rozhodovali: Kubuš – Rovenský, V. Snášel, vylúčenia: 8:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5126 divákov.

V košickej Steel aréne sa začalo od úvodných minút vo svižnom tempe, no ani jeden zo súperov nedokázal pretaviť svoje príležitosti k otvoreniu skóre stretnutia. Najmä Bystričania nedokázali zužitkovať presilové hry piatich proti štyrom, či piatich proti trom. A tak prišiel trest v podobe košického gólu. Diváci aplaudovali v 14. minúte, keď Bartoš v početnej výhode o jedného hráča vybojoval puk v strednom pásme, prenechal ho Zálešákovi a ten namieril presne – 1:0. O minútu neskôr sa do štatistík zapísal i štvrtý košický útok, Haščák našiel prihrávkou spoza Kostúrovej bránky Chovana a ten nekompromisne zvýšil na 2:0. V závere úvodnej dvadsaťminútovky hrali domáci presilovú hru, ale napriek výraznému tlaku nedokázali hosťujúceho gólmana prekonať.

„Oceliari“ pokračovali v aktívnej hre aj na začiatku druhej tretiny, súpera napádali už pri rozohrávke a dobre kombinovali. Ich najväčšiu šancu spálil v 29. minúte Dravecký, ktorý po peknom blafáku vytiahol Kostúra z bránky, no puk nedokázal dopraviť do jej odkrytej časti. Hostia v snahe neinkasovať sa čoraz častejšie previňovali voči pravidlám a preto ich dobrá príležitosť prišla až v 32. minúte. Themár však nedokázal prekvapiť dobre postaveného Hyláka, ktorý včas spojil betóny. V ďalšom priebehu sa hral obojstranne útočný hokej a v 35. minúte dokázal po ojedinelej príležitosti hostí skórovať Marcinek – 2:1.

„Barani“ cítili možnosť vyrovnať stav stretnutia, ale Cebák sám zoči-voči košickému brankárovi nepochodil. Na opačnej strane poslal od modrej čiary puk na bránku hostí Tabaček a po Bartošovom teči svietil v 38. minúte na ukazovateli skóre stav 3:1. Do záverečného dejstva vstúpili obidve mužstvá s cieľom čo najrýchlejšie skórovať a v 54. minúte sa to podarilo hosťom. Cebák vystrelil od modrej čiary, no tesne pred Hylákom zmenil smer puku Kristoffersson – 3:2. Bystričania zlepšili pohyb, tlačili sa do zakončenia, avšak Hylák podržal svoj tím. V 52. minúte mohol v úniku skórovať Jenčík, ale Kostúr včas vykorčuľoval z bránky a zmenšil mu strelecký uhol. Na stave sa už nezmenilo a Košičania si pripísali tri body do tabuľky.

Antonín Stavjaňa, tréner Košíc: „Po včerajšku sme mali ťažšie nohy, no napokon sme to rozbehli a išli do vedenia. Bystrica odpovedala po našich chybách. Musím povedať, že pokiaľ nám nejdú presilovky, tak sa nám darí v oslabeniach, ktoré sme dnes ustáli, najmä v závere stretnutia aj vďaka Hylákovi.“

Alpo Suhonen, tréner Banskej Bystrice: „Košice majú veľmi dobrý tím. Vyhrali už šiesty zápas v tejto sezóne. My sme odohrali dobrú tretiu tretinu, no nepremieňali sme vyložené príležitosti, či už v presilovkách alebo prečísleniach súpera.“