Barani posilnili rady útočníkov: Za Bystricu budú hrať americkí hokejisti

Do ofenzívy HC'05 pribudli dve nové mená. Banskobystrický klub pred novou sezónou doplnil káder, pričom vsadil opäť na mladých hráčov zo zámoria.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Barani posilnili rady útočníkov: Za Bystricu budú hrať americkí hokejisti
Zdroj: Webnoviny.sk

Jednoročný kontrakt podpísali s banskobystrickým klubom dvaja zámorskí útočníci. Posilou baranov sa stal američan Nick Larson (nar. 14.11.1989), fyzicky dobre stavaný (188 cm a 94 kg) útočník, ktorý bol v roku 2008 draftovaný v 4. kole Calgary Flames. V minulej sezóne odohral 17 zápasov na farme New York Islanders s bilanciou 4 góly a 2 asistencie. Pôsobil aj v ECHL, keď v 38 zápasoch strelil 10 gólov a pridal 5 asistencií.

Druhým americkým útočníkom, ktorý v tejto sezóne oblečie dres HC ´05, je Austin Block (nar. 10.10.1989). 4 roky študoval na Univerzite New Hampshire, kde v 136 stretnutiach v NCAA zaznamenal 25 gólov a rovnaký počet asistencií. Minulú sezónu odohral v najvyššej fínskej lige v drese HIFK 21 stretnutí. Pôsobil aj vo švédskej Allsvenskan v drese Karlskrona.

Obidve nové posily HC ´05 priletia spolu s Maxom Nicastrom už v pondelok. Svoj prvý tréning by mali absolvovať o deň neskôr.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR