Barani pod Urpínom opäť pohoreli: Na domácom ľade nestačili na Liptákov

Po piatkovej prehre s Trenčínom 0:6 stratili bystrickí hokejisti všetky body aj v nedeľnom zápase 8. kola Tipos extraligy, keď podľahli Liptovskému Mikulášu 1:3.

Ilustračný obrázok k článku Barani pod Urpínom opäť pohoreli: Na domácom ľade nestačili na Liptákov
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Domáci v 1. tretine nevyužili viaceré šance a pykali v oslabení o dvoch hráčov, z kruhu sa presadil skúsený Martins Karsums.

V druhej tretine sa ujala strela Matúša Holendu spoza kruhu, ktorá zaskočila brankára Michala Valenta a bolo 1:1. Liptáci následne pridali, rýchlo prechádzali do útočného pásma a keď Kuru načasoval prihrávku Karsumsovi, stav sa menil na 1:2.

V tretej tretine ubudlo šancí, ale Bystričania znovu ponúkli Liptákom presilovku o dvoch hráčov a počas nej sa ujala strela Sameliho Venteläho od modrej. Dvojgólové manko už hokejisti spod Urpína nezmazali.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na nasledujúcej strane.