Barani na Spiši otvorili skóre: Súper im však uštedril vysokú prehru

Hokejisti HK Spišská Nová Ves si v piatkovom zápase 22. kola Tipos extraligy poradili s Banskou Bystricou 6:2.

Ilustračný obrázok k článku Barani na Spiši otvorili skóre: Súper im však uštedril vysokú prehru
Zdroj: TASR/František Iván

Stredoslováci vstúpili do stretnutia lepšie, skóre otvoril v 5. min Berger. Následne Spišiaci pykali za príliš veľa hráčov na ľade a „barani“ mali k dispozícii presilovku. Nevyužili ju, naopak z protiútoku tesne po jej skončení vyrovnal Giľak. Nováčik súťaže potom prevzal opraty zápasu a do vedenia sa stihol dostať ešte do prvej prestávky, keď v 12. min skóroval Ouellet-Beaundry.

Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili Bystričania aktívne a neboli ďaleko od vyrovnaniy, svoje kvality však ukázal brankár domácich Melicherčík. Boli to však Spišiaci, ktorí rozvlnili sieť. Po 58 sekundách sa o to postaral Nieminen. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci.

V tretej tretine Berger svojim druhým gólom zápasu v 43. min znížil v presilovke na 2:4, no dráma sa nekonala. Taktiež v početnej výhode odpovedal v v 46. min aj Rapáč a uzavrel skóre. Skóre uzavrel druhým zásahom v zápase v 54. min Nieminen.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.