Barani cestovali do Piešťan po tri body: Po zápase však tréner Chudý nešetril kritikou

Hoci banskobystrických hokejistov čakal papierovo ľahší súper, na piešťanskom ľade to už tak nevyzeralo. Stretnutie sa nakoniec skončilo iba jednogólovým rozdielom.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Barani cestovali do Piešťan po tri body: Po zápase však tréner Chudý nešetril kritikou
Zdroj: TASR

Zápas rozprúdila 4. minúta, keď sa v prvej dobrej príležitosti ocitol hosťujúci Matoušek, no bekhendom nepotrestal Šúrekove zaváhanie. Z následného protiútoku dala o sebe vedieť aj domáca ofenzíva, po Stupkovej prihrávke Holovič ohrozil dvakrát Košarišťana, ktorý po zaváhaniach defenzívy podržal svoj tím. Hral sa rýchly hokej, nechýbali mu ani gólové príležitosti. Ďalšia prišla v 12. minúte, Románkovu prihrávku ako na podnose strieľal do odkrytej bránky Kutálek, no Košarišťan puk zázračne vyrazil. O päť minút neskôr podrazil Hudeca v úniku hosťujúci Bambúch a domáci útočník nariadené trestné strieľanie premenil strelou ponad Romančíkovu vyrážačku.

Zaujímavý hokej pokračoval aj po prestávke. Dobrým dojmom pôsobili obe defenzívy a diváci v Easton aréne dlho čakali na gólovú príležitosť. Tá prišla až po polovici stretnutia, Stupka vzal puk Jaboníkovi, no strela domáceho útočníka letela nad bránku. Piešťany ale udreli približne v rovnakom čase ako v prvej tretine, keď v 37. minúte Pašek najskôr vyhral buly sám pre seba a následne za pomoci šťasteny a Bambúcha dostal puk za Košarišťana.

V záverečnej časti vrhli hostia svoje snaženie do ofenzívy. V 43. minúte sa pred Šúrekom ocitol Michal Hudec, prihrávku mal však na dlhú hokejku. O minútu mohol navýšiť vedenie domácich Holovič, z dorážky pred Košarišťanom však mieril nad. Hostia sa napokon dočkali v 54. minúte, keď Bambúch tvrdou strelou od modrej využil fakt, že Šúrek má zakrytý výhľad. Následne sa do seba pustili Matoušek s Leškom, čo rozprúdilo aj domáce tribúny. Bystričania nestupňovali svoj tlak, ako sa očakávalo, no 32 sekúnd pred koncom zabránil Šúrek vyrovnávajúcemu gólu skvelým brankárskym reflexom. V závere to pred ním ešte výrazne horelo, Piešťany však tesný náskok ubránili.

Hlasy po zápase

Krišák, asistent tréner Piešťan: „Potrebovali sme získať body na potvrdenie účasti v play off. To sa nám podarilo a sme veľmi radi. Ideme od zápasu k zápasu a snažíme sa vytvoriť si dobrú náladu pred vyraďovacími bojmi a predĺžiť si sezónu čo najviac.“

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "My sme neodohrali dobrý zápas. Išli sme do Piešťan s jasným cieľom, vyhrať, ale päťdesiat minút to vyzeralo, že sme si prišli len zahrať. Posledných desať minút už bolo lepších, ale v konečnom dôsledku sme za súperom dnes zaostávali a myslím si, že Piešťany si dnes tri body zaslúžili.

HK 37 Piešťany – HC'05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

  • Góly: 17. Hudec (tr. strieľanie), 37. Pašek – 54. Bambúch (Heizer, Kytnár)
  • Rozhodovali: J. Konc – Holienka, Sčensný
  • Vylúčení: 3:5
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 941 divákov

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame