Barani bystrických fanúšikov nesklamali. Žiline doma nastrieľali päťku

Hokejisti spod Urpína sa po výhre nad Nitrou vyšvihli na čelo tabuľky Tipsport ligy. O svoju pozíciu nechceli prísť ani v zápase so Žilinou

Ilustračný obrázok k článku Barani bystrických fanúšikov nesklamali. Žiline doma nastrieľali päťku
5

Domáci proti ambicióznemu súperovi vstúpili do zápasu tak, ako sa čakalo. O dvojgólové vedenie sa v 5. minúte postarali Hohmann, keď tečoval strelu Bubelu od modrej, a v 9. minúte Tamáši, dokonale zorientovaný, z otočky zvýšil skóre. Žilinčania vo svojom úsilí naháňať body a naplniť predstavy vedenia klubu o januárovom prídele veľa v prvej tretine neukázali, a tak po góle Holoviča z uhla v 19. minúte bol pre nich priebežný stav s jednogólovým mankom dosť priaznivý.

V druhej tretine zaujal v 22. minúte brejk Lampera v oslabení, najviac však v 33. minúte Kabáčov gól po odrazenom puku. Tretia tretina bola v znamení snahy žilinských „vlkov“ streliť kontaktný gól, no aj v úsilí domácich zvýšiť skóre. S pribúdajúcimi minútami sa čoraz viac prejavovali nadvláda a rozhľad „baranov“.

V 47. minúte po 15 sekundách premenili presilovku vo štvrtý gól po presnej strele Bubelu a bolo zrejmé, že si z troch bodov už nenechajú ukrojiť. V 49. minúte samostatný nájazd nepremenil po individuálnom brejku Bartánus, potom sa ubránili chvíľkovému tlaku hostí a bez problémov zakončili zápas s očakávaným efektom. V 52. minúte poodrážaný zblúdilý puk trafil spomedzi kruhov presne Ďatelinka a na ľade už nebolo čo riešiť, iba ak výšku jednoznačného víťazstva „baranov“. V 59. minúte trochu so šťastím sa o „kozmetickú“ úpravu výsledku postaral, aj za pomoci korčule domáceho Bartánusa, v presilovke Švíhálek a konto strelených gólov Žilinčanov v sezóne zvýšil na jubilejnú stovku.

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Strašne veľa pukov sme spočiatku strácali v obrannom pásme, podržal nás brankár. Zobudili sme sa, strelili sme dva góly a keď sme odskočili na 3:1, už sa nám hralo lepšie. Záver sme si postrážili, sme spokojní, Žilina je vždy nepríjemná. Z nášho klubu sa do nominácie na ZOH dostali traja, je to určitá vizitka klubu, pre Surového to bude asi posledná olympiáda, rád som však za mladých chalanov, Lampera a Bubelu, tí majú všetko pred sebou a budú to pre nich obrovské skusenosti.“

Petr Rosol, tréner Žiliny: „Nezačali sme zle, z pološancí sme nedali gól, potom sme strelili aj kontaktný gól, no, žiaľ, po nešťastnom ďalšom inkasovanom sme už ťahali za kratší koniec.“

Miloš Bubela, najproduktívnejší hráč zápasu: „Bol tam trochu pomalší začiatok, ale rozbehli sme to. Robili sme to, čo povedal tréner, som so sebou spokojný, možno ma nakopla aj nominácia na ZOH. Je to pre mňa výzva, z Banskej Bystrice budeme traja.“

Marcel Holovič, strelec gólu Žiliny: „Neviem, či sme neplnili to, čo nám tréner povedal. Mali sme aj šance, no dostali sme ľahké góly. Naháňame body, no nejak na ultimátum od klubu nemyslíme.“

HC'05 iClinic Banská Bystrica – MsHK Žilina 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

• Góly: 5. Hohmann (Bubela, Rosandič), 9. Tamáši (Sedlák), 33. Kabáč (Češík), 47. Bubela (Rosandič, Surový), 52. Ďatelinka (Bubela) – 19. Holovič, 59. Švihálek (Pospíšil)
  • Rozhodovali: D. Konc, P. Stano – Rojík, Krajčík
  • Vylúčení: 4:3
  • Presilovky: 1:1
  • 2457 divákov
  • HC'05 iClinic B. Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Sedlák, Gélinas, Mihálik – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Faille, Tamáši, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák
  • MsHK Žilina: Tomek – Mazanec, Kozák, Juraško, Andersons, Hatala, Chaloupka, Roman – Pospíšil, Holovič, Stupka – J. Jurík, Hruška, Tvrdoň – Švihálek, Húževka, Klimenta – Rogoň, Konečný, Váňa