Barani bez bodu. Na ľade Nových Zámkov dokázali vsietiť len 1 gól

Barani pred víkendom trónili na čele tabuľky Tipsport ligy. V Nových Zámkoch chceli svoj náskok ešte zvýšiť.

Ilustračný obrázok k článku Barani bez bodu. Na ľade Nových Zámkov dokázali vsietiť len 1 gól

Zápas ôsmeho ligového tímu s aktuálnym majstrom sa začal vo vysokom tempe. V úvodnej šanci sa ocitol Šille, ale z ľavého kruhu švihom Lassilu neprekonal. Z opačnej strany útočného pásma ho napodobnil Šimun, ani on však neuspel. Nasledovala presilovka hostí, ktorú aj napriek viacerým dobrým streleckým pokusom nevedeli využiť. Najbližšie ku gólu bol Bubela, po strele ktorého puk tancoval na Barošovej bránkovej čiare. V oslabení unikla domáca dvojica Lorraine – Jurík, druhý menovaný zvolil namiesto prihrávky strelu a Lassilovu bránku minul. V úvodnej desaťminútovke sa hral rýchly hokej s viacerými gólovými príležitosťami na oboch stranách, čo podčiarkla aj žrď po Gaborovom zakončení. Pri Bartánusovom pokuse z prvej zase musel novozámocký brankár predviesť svoj reflex. Veľkú príležitosť spálil v závere tretiny aj domáci Novák, v zakončení pri Lassilovej pravej žŕdke neuspel.

Druhú tretinu začali hostia početnou výhodou, tú však nevyužili. Radosť vypukla v 25. minúte a to na domácej strane. Šille chladnokrvne z uhla zakončil peknú akciu s dvojicou Zbořil – Plášil a Novozámčania viedli 1:0. To však platilo len niekoľko sekúnd, pretože domáci pridali aj druhý gól – tiesnený v páde ho po Hřebejkovej prihrávke na os útočnej tretiny zaznamenal Hruška. O necelú minútu sa skóre menilo znova. Tentoraz však boli úspešní aj hostia, konkrétne Mihálik.

V záverečnom dejstve z množstva gólových príležitostí ubudlo a hra mala skôr bojovnejší charakter. Vyrovnať mohol Asselin, ale zoči-voči Barošovi neuspel. Na druhej strane sa predral pred Lassilu Šimun, ale k zakončeniu sa už nedostal. Ten istý hráč zakončoval aj spomedzi kruhov, jeho švih však mieril len do banskobystrického brankára. Minútu pred koncom riadneho hracieho času odvolali hostia brankára, čo 3 sekundy pred záverečným klaksónom využil Zbořil.

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Musím dnes pred chalanmi zložiť klobúk za to, koľko striel zblokovali. Bojovali a výborne nám zachytal brankár. Banská Bystrica má výborných technických hráčov. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do protiútokov. To sa nám podarilo, ale mali sme aj šťastie, keď sme dostali dve žŕdky. Chlapci to dnes ‚odmakali‘ a šťastie stálo pri nás. Sú to veľmi cenné body.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Videli sme zaujímavý zápas, pre divákov atraktívny. Ťažko sa mi tento zápas hodnotí, lebo sme dnes chceli v Zámkoch vyhrať, mali sme na to dostatok šancí. Domáci boli veľmi nebezpeční hlavne z protiútokov a veľmi dobre bránili. Chýbal nám dôraz v zakončení. Veľakrát sme stroskotali, či už v našom zakončení alebo na domácom brankárovi. Domáci bojovali, zblokovali veľké množstvo striel. Párkrát sme spravili chybu, keď nás prečíslili, z čoho boli aj góly. Samozrejme, aj tu je vidno, že každé mužstvo hrá ako o život. Zámky dnes ukázali vôľu po víťazstve, možno trochu väčšiu než my a preto vyhrali.“

HC N.Zámky – HC'05 iClinic B.Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

• Góly: 25. Šille (Zbořil, Plášil), 25. Hruška (Hřebejk), 60. Zbořil (Fábry) – 26. Mihálik
  • Rozhodovali: Konc st., Kubuš, Synek, Výleta
  • Vylúčení: 3:2
  • Presilovky: 0:0
  • Nové Zámky: Baroš – Husák, Salija, Novák, Plašil, Hruška, Jass, Rehák Kuzma – Varga, Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine
  • B. Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Gélinas, Rosandič, Mihálik, Giľák, Košecký – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Bortňák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč