Správy

Banskobystrický kraj mení cestovné poriadky: Ako budú premávať prímestské autobusy?

Nový cestovný poriadok zostane v platnosti až do odvolania, najdlhšie však do 12. decembra, keď dochádza k pravidelnej každoročnej zmene poriadkov.

Ilustračný obrázok k článku Banskobystrický kraj mení cestovné poriadky: Ako budú premávať prímestské autobusy?
Zdroj: TASR

Platné protipandemické opatrenia zapríčinili pokles počtu cestujúcich v prímestských autobusoch približne o štvrtinu. Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) preto od nedele 1. novembra pristupuje k úprave cestovných poriadkov a verejnosť cestujúcu na prímestských autobusových linkách SAD Zvolen a SAD Lučenec upozorňuje, aby sa pripravila na zmeny. Informovala o tom vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK Lenka Štepáneková.

Od prvého novembrového dňa budú prímestské spoje premávať v rozšírenom prázdninovom režime.

Cestujúcich ubudlo

Dotkne sa to najmä posilových, tzv. školských spojov, ktoré prepravovali stredoškolákov v čase rannej a popoludňajšej špičky alebo v nedeľu na internáty.

„Počty cestujúcich na základe údajov, ktoré poskytli dopravcovia, klesli priemerne o viac ako štvrtinu. Rozhodli sme sa preto upraviť premávku dotknutých spojov na príslušných linkách ich úpravou do rozšíreného prázdninového režimu, ktorý v kraji platil už v júni,“ konštatoval riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu BBSK Miroslav Vyka.

Ľudia by sa tak naďalej mali bez problémov dostať do zamestnania, zachované zostanú tiež vybrané spoje, ktoré obsluhujú základné školy.

Do odvolania

„Tento cestovný poriadok zostane v platnosti až do odvolania, najdlhšie však do 12. decembra, keď dochádza k pravidelnej každoročnej zmene poriadkov,“ dodal Vyka.

Podľa BBSK aktualizované cestovné poriadky budú dostupné na výveskách autobusových zastávok a tiež na portáli www.cp.sk.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie