Ilustračný obrázok k článku Banskobystrická latka bude bez divákov: Privíta však lídrov svetových tabuliek
19
Galéria
Zdroj: TASR

Banskobystrická latka bude bez divákov: Privíta však lídrov svetových tabuliek

V športovej hale VŠC Dukla sa predstavia aktuálne najlepší svetoví výškari, pričom pre mnohých pôjde o prvý štart v halovej sezóne a zároveň i posledný pred halovými majstrovstvami Európy.

Iné športy
Iné športy

Banskobystrická latka bude bez divákov: Privíta však lídrov svetových tabuliek

V športovej hale VŠC Dukla sa predstavia aktuálne najlepší svetoví výškari, pričom pre mnohých pôjde o prvý štart v halovej sezóne a zároveň i posledný pred halovými majstrovstvami Európy.

Ilustračný obrázok k článku Banskobystrická latka bude bez divákov: Privíta však lídrov svetových tabuliek
19
Galéria
Zdroj: TASR

Prestížny halový výškarsky míting Banskobystrická latka i napriek pandémii koronavírusu napíše v utorok už svoju 27. kapitolu. Organizátori splnili všetky podmienky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Podujatie sa uskutoční bez divákov, avšak s hudbou i svetelnými afektmi.

V športovej hale VŠC Dukla sa predstavia aktuálne najlepší svetoví výškari, pre mnohých pôjde o prvý štart v halovej sezóne a zároveň i posledný pred halovými majstrovstvami Európy.

Lídri tabuliek

„Sme radi, že výškari, ktorí aktuálne skáču a mohli pricestovať a sú najlepší na svete, tak štartujú v Banskej Bystrici. Tešíme sa na ich zaujímavé súboje. Prišli lídri svetových tabuliek Talian Gianfranco Tamberi i Ukrajinka Jaroslava Mahučichová. Obaja sú jasní favoriti aj na víťazstvo blížiacich sa halových majstrovstiev Európy. U niektorých ďalších výškarov pôjde o vôbec prvý štart v sezóne, pričom trénovať mohli iba v domácich podmienkach. Ťažko teda predpovedať výsledky. Berieme do úvahy tieto faktory, čiže ak by ženy prekonali dvojmetrovú latku a muži by pokorili 230 cm, istotne budeme spokojní,“ uviedol manažér BBL 2021 Alfons Juck.

Štartová listina obsahuje 27 mien, v mužskej súťaži sa predstaví štrnásť výškarov, v ženskej trinásť. Zo slovenských pretekárov štartujú na BBL Lukáš Beer a Tatiana Dunajská. Najprv sa predstavia najlepšie atlétky v skoku do výšky (so začiatkom o 16.30 hod.), kde sa očakáva predovšetkým súboj Ukrajinskej dvojice Levčenková – Mahučichová.

„Cítim sa výborne, chcela by som znovu pokoriť dva metre, ale bude to náročné. Bola som zväčša doma s rodinou, necestujem veľa, no som odhodlaná podať maximálny výkon. Diváci nám určite chýbajú, ale na diaľku ich azda budeme cítiť a verím, že sa povzbudíme navzájom, teda muži nás a my ženy mužov. Nechcem povedať, na aký výkon si trúfam, chcem predviesť kvalitný a dobrý skok,“ prezradila na pondelkovej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici Jaroslava Mahučichová.

Súboj favoritov

V inej situácii je aktuálny líder svetových tabuliek medzi mužmi Talian Gianmarco Tamberi. V sobotu 30. januára prekonal doma v Ancone latku vo výške 232 cm, dosiahol tak výkon roka a na podujatie pod Urpínom sa veľmi teší, čo potvrdil pred pretekmi (so začiatkom o 19.00 hod.) i na tlačovej konferencii: „Milujem tento míting, veľmi sa už teším. Rád sa do Banskej Bystrice vraciam a ďakujem, že sa tieto preteky v ťažkých podmienkach podarilo zorganizovať. Som rád, že prvý štart mám za sebou, takže sa najmä sústredím na svoj výkon a pokúsim sa skok vylepšiť oproti poslednému môjmu vystúpeniu. Diváci sú ako moja rodina, budú mi chýbať, no chcem ich poprosiť, aby sledovali míting cez obrazovky a preniesli na nás i týmto spôsobom určitú energiu.“

Najväčšími konkurentmi Tamberiho budú vlaňajší víťaz BBL Kubánec Luis Zayas a Ukrajinec Andrej Procenko. Do hry o pódium by sa mal zapojiť aj Bielorus Maxim Nedosekov. Všetci výškari sa nachádzajú v tzv. covidovej bubline, v deň podujatia budú testovaní na koronavírus, štartovať budú iba pretekári s negatívnym výsledkom.

„Prijali sme viaceré opatrenia, ktoré súvisia s Covidom-19. Verím, že podujatie dopadne dobre i bez divákov. Sú nahradení vizuálom. Hudba chýbať nebude a k nej pridáme aj potleskové podmazy. Verím, že svetlá športovcom prekážať nebudú a všetko dobre dopadne,“ dodal riaditeľ pretekov BBL Ľubomír Roško.

V priloženej fotogalérii si môžete pozrieť aj zábery z minuloročnej Banskobystric­kej latky!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

V OBRAZOCH: 26. ročník výškarského mítingu Banskobystrická latka 2020
19
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín