Marcel Páleš Kultúra

Banská Bystrica zažije Spájanie: Cieľom je pomoc opusteným deťom a matkám v meste

Banskobystrické mimovládne organizácie spájajú charitatívnym verejným podujatím príjemné s užitočným. Vo štvrtok sa v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica uskutoční charitatívny program Spájanie.

Ilustračný obrázok k článku Banská Bystrica zažije Spájanie: Cieľom je pomoc opusteným deťom a matkám v meste
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

16. januára o 17:00 v Cikkerovej sieni v historickej Radnici môžu návštevníci tešiť na vystúpenie skvelých hudobníčok Katky Málikovej a Katky Lepkovej a slovom nás potešia členovia banskobystrického poetického zoskupenia Generácia Nula v zložení Miro Kapusta, Marcel Páleš a Paľo Korba.

Spájanie pre dobrú vec

„Veľmi ma teší, že sme spojili aktivity niekoľkých podnikateľských klubov a našli spoločnú reč aj s pánom primátorom Petrom Gogolom. Výsledkom tohto snaženia je odovzdanie vecnej a finančnej zbierky tým, ktorí to potrebujú. Týmto podujatím chceme ukázať, že spájanie pre dobrú vec má v dnešnej dobe zmysel a verím, že sa nám podarí nielen naštartovať užitočnú tradíciu, ale aj motivovať ďalších ľudí, aby sa aktívne zapájali do zmysluplných aktivít v našom krásnom meste,“ uviedol jeden zo spoluorganizátorov Peter Fehér.

Moderátor podujatia Martin Klus dodáva: „rok sa nám opäť s rokom stretol a my sme si povedali, že by bolo fajn nielen opäť spojiť sily pre dobrú vec, ale v rámci charitatívneho podujatia kultúrne spríjemniť začiatok roka pre všetkých Banskobystriča­nov."

Opusteným deťom a matkám nášho mesta

Charitatívny program bude mať dve časti, pričom v prvej pozvané občianske združenia, mimovládne a neziskové organizácie a partneri večera predstavia širokej verejnosti aktivity, ktoré realizovali v roku 2013 ako aj svoje plány na rok 2014.

Druhá časť bude spojená s odovzdaním darov hercami Divadla na vysokej nohe obyvateľom Domu svätej Alžbety, krízového strediska pre deti a osamelých rodičov, a to z vyzbieraného dobrovoľného vstupného, resp. sponzorských vecných a finančných príspevkov. Počas celého večera bude prebiehať nielen finančná, ale aj vecná zbierka. Pokiaľ máte doma nepotrebné hračky, detské a dámske oblečenie, či iné potrebné veci, môžete ich odovzdať počas celého večera dobrovoľníkom.

„Okrem dlhšie plánovaného predstavenia aktivít našich organizácií, môžme aj vďaka tomuto podujatiu už štvrtý rok po sebe pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú – opusteným deťom a matkám v našom meste,“ doplnila Diana Vigašová z Banskobystrického okrášľovacieho spolku .

Banská Bystrica zažije Spájanie
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479