Michal Majer Rôzne

Autá cez Karlovo prejdú, MHD už nie

Od dnešného dňa je cestovanie mestskou hromadnou dopravou v okolí Karlova komplikovanejšie. Z dôvodu stavebných prác na znižovaní komunikácie a výstavbe mosta na spomínanej ulici museli byť odklonené všetky linky MHD prechádzajúce týmto úsekom. Obchá

„Pôvodne mala byť ulica Na Karlove uzavretá úplne. Hrozilo však, že presmerovaním všetkých vozidiel na obchádzkovú trasu by vznikli rozsiahle kolóny a dopravná situácia by sa ešte viac skomplikovala,“ hovorí Marián Kmeť z Granvia Construction, manažér úseku Banská Bystrica. Investor po dohode s kompetentnými orgánmi nakoniec vyriešil vznikajúci problém tak, že stavebné práce na Karlove rozdelil do troch etáp a dopravu začali riadiť semafory. Tie púšťajú autá po komunikácii striedavo v jednom a druhom smere. Na svetelnej signalizácii však často ostávali stáť aj autobusy mestskej hromadnej dopravy a mali preto meškania.

Dopravný podnik Mesta Banská Bystrica (DPM BB) a SAD Zvolen sa preto rozhodli, že svoje autobusové linky presmerujú. Obe spoločnosti zvolili rovnakú obchádzkovú trasu. Tá povedie od Kostiviarskej cez ulicu Ľuda Ondrejova a Medený hámor až ku križovatke s Laskomerskou cestou. Autobusy DPM BB číslo 101 a 102 následne odbočia smerom na Severnú ulicu a napoja sa na ulicu Komenského, pričom budú obsluhovať všetky zastávky na obchádzkovej trase. Zastávka „Komenského“ bude dočasne zrušená, zastávka „Na Karlove“ sa presunie do náhradnej polohy na ulici Ľuda Ondrejova.

Autobusy SAD Zvolen číslo 24, 25, 27, 80 a 90 budú premávať po rovnakej náhradnej trase s tým rozdielom, že nebudú stáť na všetkých zastávkach na trase, ale len zastávke na ulici Ľuda Ondrejova. Zastávky Komenského a Severná budú dočasne zrušené. Vzniknutá situácia naruší nielen dostupnosť škôl na Komenského ulici, ale aj pohodlie občanov žijúcich v rodinných domoch lemujúcich náhradnú trasu. Autobusy budú po obchádzkovej trase jazdiť až do ukončenia stavebných prác na komunikácii na Karlove.

gr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM