Jakub Forgács Správy

Aký je váš názor na bystrickú MHD? Ohodnoťte jej kvalitu a vyhrajte...

Európsky týždeň mobility so sebou prináša množstvo zaujímavých akcií aj v Banskej Bystrici. Propaguje alternatívne spôsoby dopravy a motivuje ľudí, aby viac využívali iné možnosti presunu do práce a školy. Ak ohodnotíte kvalitu služieb MHD v internetovom dotazníku, môžete navyše vyhrať nový bicykel.

Ilustračný obrázok k článku Aký je váš názor na bystrickú MHD? Ohodnoťte jej kvalitu a vyhrajte...
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Súťaží sa o kvalitný bicykel KTM v hodnote 700 eur. Ak sa chcete zapojiť a mať šancu získať túto hodnotnú cenu, stačí ak vyplníte jednoduchý online dotazník o kvalite MHD v Banskej Bystrici. Okrem bicykla sa súťaží aj o kredity na čipové karty v hodnote 80 a 40 eur.

Dotazník nájdete na stránke https://www.surveymonkey.com/s/ocibb a jeho vyplnenie vám zaberie iba niekoľko minút. Na začiatok vám systém položí zopár základných otázok o vašom veku, pohlaví a o tom, či máte auto. Vyjadríte sa tiež ku samotnej kvalite cestovania, čo vám v MHD prekáža, čo sa vám naopak páči, ale napríklad aj k tomu, či by ste v autobusoch napríklad ocenili možnosť pripojenia na internet. Dokopy na vás čaká 11 otázok, pričom v poslednej už iba vyplníte svoje kontaktné údaje a ste v hre o bicykel.

Až 65 percent Banskobystričanov sa presúva po tomto „malom“ meste motorovými vozidlami. Jedno z hlavných trvalých opatrení, ktoré sa už podarilo prijať, je spracovaný dokument – Generel nemotorovej dopravy. Ten má vytvoriť podmienky na využívanie bicykla ako každodenného dopravného prostriedku. MHD využíva len 28 percent Banskobystričanov.

„Preto sme počas ETM vymysleli aj dlhodobú kampaň, kde chceme na základe dotazníkového prieskumu zistiť spätnú väzbu od obyvateľov, ako vnímajú služby v MHD, čo by ich motivovalo, aby ich viacej využívali,“ dodala Štulajterová. Prieskum bol spustený v pondelok. Motiváciou pre respondentov je práve možnosť vyhrať bicykel.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM