Jakub Forgács Správy

Ako prežili Silvester psy v ÚTULKU? Slová pracovníčky mnohých PREKVAPIA

V karanténnej stanici, ktorá sa nachádza vo zvolenskej časti Balkán, je v súčasnosti 55 psov.

Ilustračný obrázok k článku Ako prežili Silvester psy v ÚTULKU? Slová pracovníčky mnohých PREKVAPIA
Zdroj: TASR/Kristína Mayerová

V karanténnej stanici vo Zvolene, ktorá je v správe mesta Banská Bystrica, zvýšený príjem opustených psov po Vianociach zatiaľ nepocítili. Uviedla to hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková.

Aký bol Silvester?

Dodala, že posledné dva roky bola situácia v karanténnej stanici počas obdobia Vianoc pokojná. „Psy v nej pribúdajú až neskôr, počas roka,“ spomenula. Objasnila, že problémy pre hluk, ktorý spôsobujú petardy a ohňostroje, v útulku neboli. „Podľa informácií od pracovníčky karanténnej stanice, sa počas noci na Silvestra nič výnimočné nedialo,“ podotkla s tým, že jedného psa vďaka čipu hneď vrátili majiteľovi.

Ochrana pred zimou

V karanténnej stanici vo Zvolene prijali pre chladné počasie viacero opatrení, potvrdil Miroslav Strelec z banskobystrického magistrátu. Ako informoval, stanica má prevažne exteriérové voliéry a v zimných mesiacoch sa ich snažia zatepliť. „Hlavne drevitou vlnou. K tomuto opatreniu sme pristúpili aj pred tohtoročným zimným obdobím,“ objasnil vlani v novembri.

Poznamenal, že na zefektívnenie očisty kotercov vlani kúpili pre karanténnu stanicu vysokotlakový čistič v hodnote 278 eur. Na jej nádvorí tiež opravili bývalú nefunkčnú dezinfekčnú jamu i odvod dažďovej vody z cesty. V karanténnej stanici, ktorá sa nachádza vo zvolenskej časti Balkán, je v súčasnosti 55 psov. V uplynulom roku si záujemcovia adoptovali 32 zvierat.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM