Ako dopadol Springfield Cup?

Víkendový hokejbalový turnaj Springfield Cup priniesol atraktívne zápasy už v základných skupinách, ktoré sa odohrali v sobotu, víťazom ktorých sa stali v skupine A HbK Springfield a v skupine B HbK PoDC Zvolen. V nedeľu za daždivého počasia začali v

Monika Obrtalová

Veľkým prekvapením vyraďovacích bojov bol v sobotu letargicky hrajúci tím Boring Boys, ktorý si v nedeľu poradil postupne s HbK TJ Kremnica Wolves 1:1, kde vynikol hlavne výkon brankára Boring Boys, Maroša Števáka, ktorý vychytal všetkých 12 nájazdov Kremnice a posunul tak svoj tím do bojov o medaily, kde pokračoval skvelým výkonom celý tím a postúpil cez dobre hrajúcich HbK PoDC Zvolen, kde za znova muselo rozhodovať v samostatných nájazdoch a do finále postúpil Boring Boys.

Druhý finalista si prebojoval cestu cez HbK Horná Ves Sharks, a to výsledkom 4:0. Vo finále sa nakoniec stretli dva bystrické tímy Boring Boys a HbK Springfield. Zápas priniesol veľa pekných hokejbalových momentov. Víťazstvo na svoju stranu si mohli nakloniť hráči Boring Boys, ktorý však nedokázali využiť ponúknuté šance počas troch presilových hier. HbK Springfield podržal vynikajúcim výkonom brankár Adrián Kurek.

Zápas sa skončil nakoniec remízou 0:0 a na rad prišli samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný iba hráč Springfieldu, Aleš Melichar a získal tak prvenstvo pre HbK Springfield. V súboji o tretie miesto sa stretli HbK Horná Ves Sharks a HbK PoDC Zvolen, kde väčšiu chuť po víťazstve predviedli Zvolenčania a vyhrali 2:5. Umiestnili sa tak na 3.mieste.

Individuálne ocenenia dostali: Najlepší strelec: František Talapka (HbK Horná Ves Sharks) Najlepší nahrávač: Ivan Valuch (HbK PoDC Zvolen) Najlepší brankár: Adrián Kurek (HbK Springfield)

Výsledky z turnaja nájdete na stránke [link=http://www­.bbhbu.eu/]www.bbhbu.eu[/link].

Zdroj a foto: BBHbÚ

Odporúčame

Tento článok nie je možné komentovať.