Michal Majer Krimi

16-ročný zlodej skončil v rukách polície

Polícia v Brezne obvinila z prečinu krádeže 16-ročného Ondreja z Brezna. V utorok v noci okolo 2.00 hodiny, sa vlámal do pohostinstva na Námestí M. R. Štefánika v Brezne. Zo strechy preliezol múr zo zadnej strany podchodu vedúceho k pohostinstvu, vyp

Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, po odchode sa do pohostinstva opäť vrátil s úmyslom, že ukradne peniaze aj z hracích automatov. Keď našiel od nich kľúče a chystal sa ich otvoriť, prichytil ho majiteľ. Ukradnuté peniaze mu vrátil, ale poškodením mu spôsobil škodu odhadnutú na 150 eur. Po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia ho poverený príslušník umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho väzbu.

V stredu ho sudca Okresného súdu v Brezne vzal do väzby. „Obvinený chlapec bol už v minulosti viackrát trestne stíhaný, ale pre nedostatok veku (bol maloletý) bolo trestné stíhanie odložené. Jedenkrát bol aj súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť. Keďže je mladistvý, za tento skutok mu hrozí iba polovičný trest, odňatie slobody až na 1 rok,“ doplnila na záver Faltániová.

Zdroj: KRPZ Banská Bystrica

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie