Jakub Forgács Kultúra

10 tipov redakcie na tento víkend: Bystričania, aj toto cez dni oddychu môžete zažiť

Blížiaci sa víkend so sebou prináša v Banskej Bystrici akcie rôzneho druhu. S naším prehľadom sa v nich ľahko zorientujete a potom si stačí už len vybrať. Tu sú naše tipy...

Ilustračný obrázok k článku 10 tipov redakcie na tento víkend: Bystričania, aj toto cez dni oddychu môžete zažiť
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Spectre

6., 7. a 8. novembra o 17:00, 18:00, 20:00 a 21:00 hod., Cinemax Banská Bystrica

Daniel Craig je späť ako Agent 007 v novej, v poradí už 24-tej bondovke s názvom Spectre, ktorú si budete môcť vychutnať aj v banskobystrickom kine. James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne musí rozpliesť zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o Spectre.

MINIS 3 DJs PARTY

6. novembra, Ministry of Fun Banská Bystrica

Ak chcete záver pracovného týždňa zavŕšiť tanečnou zábavou, v známom banskobystrickom klube Ministry of Fun si prídete na svoje. Bude sa tam konať Minis 3 DJs Party s DJ-mi Mustte, Daveom a hosťom, DJ-om EKG. Do 22:00 môžete využiť zvýhodnené vstupné.

SMEJKO A TANCULIENKA – ČÁRY MÁRY FUK

6. novembra o 17:00 hod., Aula Beliana

Smejko a Tanculienka v novom šate, s novým a prvým DVD a s novým programom Čáry Máry Fuk, na ktorom zažijete tie najlepšie pesničky z DVD Čáry Máry Fuk prichádzajú do Banskej Bystrice. Veselá pesničková fantázia s kúzlami a pesničkami ako Vlk a Kozliatka, Červená čiapočka, Budkáčik a Dubkáčik, Hruška. Okrem rozprávkových pesničiek si prídu na svoje aj tí úplne najmenší chrobáčikovia s pesničkami Nonono tytyty, Hej rup, do toho, Hádaj hádaj… a s novinkou Šmucko Knoflik.

MANDARINKOVA IZBA

6. novembra 2015 o 18:00 hod., Aula SZU, Bernoláková ul., Banská Bystrica

Komédia plná francúzskeho espritu a šarmu ponúka zaujímavé príbehy ľudí vo vtipných, krátkych jednoaktovkách s prekvapivým, niekedy priam detektívnym záverom. Štyria herci sa v nich prevteľujú do viacerých postáv a osudov. Všetky sa odohrávajú v malom parížskom hotelíku a v záhadnej izbe, zvanej mandarínková, ktorá má svoj vlastný príbeh.

LÚČNICA – REPREZENTAČNÝ PROGRAM

6. novembra 2015 o 19.00 hod., ŠH Dukla na Štiavničkách, Cesta na štadión 36, Banská Bystrica

Umelecký súbor Lúčnica uvádza Reprezentačný program, ktorý je výberom najúspešnejších programov a reprezentuje najcharakteris­tickejšie folklórne oblasti Slovenska. Dramaturgia je uspôsobená tak, že zachytáva rozmanité umelecké prejavy bohatej ľudovej tradície v tanci, v hudbe a kroji, od jemných ženských tancov cez hravé a vtipné, až po temperamentné párové a virtuózne mužské tance.

AUTORSKÉ ČÍTANIE Z KNIŽKY INAK SA MÁM FAJN

6. novembra 2015 o 19:00 hod., Klub HaD

Pokiaľ máte radi literárne umenie, nemali by ste v našom meste premeškať autorské čítanie z knižky Terezy Oľhovej a Martiny Sľúkovej – Inak sa mám fajn, ktorá je v podstate tragikomickou mozaikou osudu a smerovaním súčasnej slovenskej devy. Samozrejme knižka je vhodná aj pre mužov.

GALADRIEL + GOTHIC (ROM) + APRIL WEEPS

6. novembra 2015 o 20:00, Klub 77

Slovenskí darkmetalisti Galadriel tento rok oslávili 20 rokov svojej existencie a pri tejto príležitosti vydali špeciálne EP “Lost In The Ryhope Wood”. Teraz nadišiel čas osláviť 20 rokov a pokrstiť toto špeciálne EP aj na Slovensku a tak Galadriel zavítajú začiatkom novembra do troch miest, pričom neobídu ani Banskú Bystricu. Spoločnosť im budú robiť dve žánrovo príbuzné kapely. Prvou z nich sú rumuni Gothic, ktorí patria k tomu lepšiemu, čo ponúka transylvánska scéna. Druhým hosťom sú domáci April Weeps.

35. FESTIVAL ZBOROVÉHO SPEVU VILIAMA FIGUŠA – BYSTRÉHO

6. – 7. novembra 2015, Radnica, Katedrála Sv. Františka Xaverského

Známe melódie v podaní rôznych speváckych zborov zaznejú v Radnici – Cikkerovej sieni aj v Katedrále Sv. Františka Xaverského. Okrem koncertov detských, mládežníckých a slovenských zborov je pripravená aj súťaž sakrálnej tvorby cirkevných a svetských speváckych zborov. Podujatie, na ktoré je voľný vstup, vyvrcholí Galakoncertom s vyhláseniami výsledkov súťaže, vystúpením víťazného speváckeho zboru a hosťa festivalu.

ÚĽUV – HRNČIARSKA VÝROBA

7. novembra o 9:00 hod., Regionálne centrum remesiel ÚĽUV

Ak chcete preveriť vaše manuálne zručnosti alebo sa naučiť niečo nové, navštíviť môžete Kurz Hrnčiarskej výroby, kde sa môžte naučiť pracovať s hlinou a vymodelovať si i vytočiť na hrnčiarskom kruhu originálnu úžitkovú aj dekoračnú keramiku.

AQUAMIX PARTY

7. novembra, Ministry of Fun Banská Bystrica

Ani v sobotu sa v Banskej Bystrici nebudete nudiť. Vytancovať dosýta sa budete môcť večer, kedy klub Ministry of Fun pripravuje Aquamix Party. Do tanca vám budú hrať DJ Bidlo aka DJ Aqua, ale aj DJ Izzy.

Čítajte tiež:

Bystričania, zapisujte si do kalendárov: 10 parádnych akcií, na ktorých by ste nemali chýbať

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM