V nedeľu prebehlo úvodné kolo slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. Barani cestovali na piešťanský ľad, odkiaľ sa však vracali iba s prehrou po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Prvý zápas bystrickým hokejistom nevyšiel: Piešťany nás zdolali 3:2 po predĺžení
Zdroj: Webnoviny.sk

Prvú tretinu sme vyhrali o dva góly

Domáci začali stretnutie zakríknuto a už v 3. min inkasovali z hokejky Kafku – 0:1. V 12. min mohol vyrovnať Stupka, ale zoči-voči Kalembovi nedal. V 14. min prešiel pásmom domácich veľmi ľahko Zigo a v pohode zakončil nikým netiesnený – 0:2. V poslednej minúte prvej tretiny mal smolu Škadra, keď mu osamotenému pred bránkou puk preskočil hokejku.

Druhú tretinu začali domáci pozornejšie. V 23. min tvrdo vystrelil Lušňák, ale trafil len do gólmana hostí. V 28. min sa domáci fanúšikovia dočkali: z ľavej strany sa natlačil pred bránku Saliji a bekhendom znížil. V 33. min Stupka z brejku už prekonal Kalembu, ale puk sa nedostal za bránkovú čiaru. Domáci až do konca druhej časti súpera tlačili, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Havrani sa našou neaktivitou dostali na koňa

V 42. min osamotený Nemec medzi kruhmi nevyužil príležitosť, strieľal len do brankára hostí. Vyrovnanie prišlo v 46. min v presilovke, keď domáci Nemec tečoval Valábikovu strelu medzi betóny Kalembu a vyrovnal na 2:2. V ďalších minútach bola hra vyrovnaná. Gól nepadol ani na jednej strane, a tak sa zápas posunul až do predĺženia. V 64. min vystrelil domáci Valábik tvrdú strelu od modrej čiary, tá sa poodrážala od dvoch obrancov do bránky a znamenala víťazný gól „havranov“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Mali sme dobrý začiatok a prvých 15 minút úvodného dejstva sme hrali to, čo sme chceli. Potom sme nepochopiteľne prestali korčuľovať. Súpera sme svojou neaktivitou a zbytočnými vylúčeniami dostali na koňa.“

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Hral sa, na to, že ide iba o prvé kolo, veľmi atraktívny hokej. Šance boli na oboch stranách. My sme v prvej tretine z dvoch chýb dvakrát inkasovali, čo nás dostalo na kolená, ale chalani sa nevzdali. Znížili sme na 1:2, prišlo však zranenie Chyla, tak sme stiahli hru na tri päťky a už to bola iba naša hra proti brankárovi Banskej Bystrice. V záverečnej časti sa nám podarilo vyrovnať a v predĺžení strhnúť výhru na svoju stranu. Klobúk dolu pred chalani, dnes si dva body vydreli.“

ŠHK 37 Piešťany – HC‘05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

• Zostava Piešťan: T. Tomek – Valábik, A. Drgoň, R. Filip, Brňák, Biro, Škadra, Cuník, Bučka – Melichárek, V. Nemec, S. Saliji – J. Románek, M. Bartánus, J. Ručkay – Stupka, Holovič, Lušňák – Chylo, Toman, Šišovský
  • Zostava Banskej Bystrice: Kalemba – Saracino, Meland, Bambúch, Styk, Rosandič, Zošiak, Fajčák – M. Hudec, White, Kafka – Handlovský, Heizer, R. Macík – Matúš Chovan, Zigo, Lamper – Dolník, Hegyi, Kadura
  • Góly: 28. S. Saliji (T. Melichárek, Valábik), 46. V. Nemec (Valábik, S. Saliji), 64. Valábik (Stupka) – 3. Kafka (M. Hudec, Bambúch), 14. Zigo
  • Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše J. Ručkay (Piešťany) 10. min za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky: 1:0
  • Rozhodovali: Müllner – M. Orolín, J. Tvrdoň