Jakub Forgács Futbal

Banskobystrickí futbalisti sa na Spiši stretli s poľským tímom Sandecjou Nowy Sacz. V prípravnom zápase na umelej tráve dominovali Duklisti, ktorí svoje kvality predviedli najmä v druhom polčase.

Ilustračný obrázok k článku Dukla v prípravnom zápase s poľským druholigistom: Nowy Sacz padol v druhom polčase
Zdroj: Webnoviny.sk

Futbalisti Dukly Banská Bystrica zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase nad poľským druholigistom Sandecjou Nowy Sacz 4:0. Všetky góly strelil tím Norberta Hrnčára po zmene strán, dvakrát sa presadil český stredopoliar Jan Kliment, raz Jozef Rejdovian a Jakub Považanec.

Pôvodne sa stretnutie malo hrať v Poprade, pre výraznú snehovú pokrývku v tomto kúte Slovenska sa však mužstvá napokon stretli na umelej tráve v Spišskej Belej. Generálka pred jarnou časťou Corgoň ligy čaká banskobystrický tím v piatok 21. februára v Budapešti proti MTK.

Dukla Banská Bystrica – Sandecja Nowy Sacz 4:0 (0:0)

• Góly: 51. a 56. Kliment, 53. Rejdovian, 76. Považanec