Jakub Forgács Futbal

Banskobystrickí futbalisti mali na trávniku domácich čo robiť. Trnave vyšli začiatky oboch polčasov. V stretnutí nakoniec padlo až sedem gólov.

Ilustračný obrázok k článku Dukla narazila v 10. kole na Trnavu: Náročný zápas priniesol bohatú gólovú nádielku
Zdroj: Webnoviny.sk

Domácim vyšiel začiatok. Po akcii z ľavej strany, ktorú potiahol Jendrišek, voľný Sabo pohotovou strelou k ľavej žrdi prekonal Boroša. Domácich gól akoby ukolísal a diváci boli svedkom štvrťhodinového nezáživného futbalu. Potom najskôr neplatil gól Saba po strele Vlaska pre ofsajd. Vzápätí sa Sabo dostal s loptou do 16-tky, no obrana Dukly stačila jeho strelecký pokus zblokovať na roh.

V 33. minúte hostia vyrovnali, keď Střihavka ideálne uvoľnil Mazana, ktorý perfektnou strelou oblúčikom k ľavej žrdi prekonal bezmocného Rusova. O tri minúty mohli domáci skórovať, ale po prieniku a prihrávke Jendriška strelu Vlaska zneškodnil Boroš. Trnavčania sa dočkali druhého gólu minútu pred polčasom, keď po centri Čonku loptu pred Jendriškom nadvihol Peňaška, tá sa dostala k Schranzovi a ten strelou z voleja rozvlnil sieť Dukly po druhýkrát.

Domácim vyšiel aj začiatok druhého polčasu, keď v priebehu 8 minút strelili dva góly. Najskôr v 50. minúte zakončil centrovanú loptu z priameho kopu, ktorý realizoval Vlasko, zblízka Bortel a domáci viedli 3:1. O tri minúty neskôr po rýchlej akcii, keď Vlasko nepodstrelil Boroša, sa lopta dostala k Sabovi, ten prihral na ľavú stranu Čonkovi a z jeho centra dal Jendrišek prvý gól v drese Spartaka.

V 66. minúte centrovanú loptu Saba hlavičkoval Jendrišek do horného brvna bystrickej bránky. O dve minúty po chybe trnavskej obrany, menovite Tótha, našla centrovaná lopta voľného Mazana a ten pohodlne prekonal Rusova. Domáci v závere prestriedali a minútu pred koncom po rýchlej akcii s Vlaskom vnikol Mikovič do 16-tky a popod Boroša uzavrel skóre na góly bohatého zápasu.

Spartak Trnava – Dukla Banská Bystrica 5:2 (2:1)

• Góly: 4. Sabo, 44. Schranz, 50. Bortel, 53. Jendrišek, 89. Mikovič – 33., 68. Mazan
  • Rozhodoval: Glova
  • ŽK: Cleber Silva Nascimento – Peňaška, Vajda
  • 2 026 divákov
  • Trnava: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Sabo, Kuzma – Špalek (60. Cleber Silva Nascimento), Vlasko, Schranz (81. Farrugia) – Jendrišek (76. Mikovič)
  • Banská Bystrica: Boroš – Vajda, de Vito, Peňaška, Savič – Lipták – Ľupták, Dolný (57. Šovčík), Šumský (46. Wojnar), Mazan – Střihavka (84. Balko)