Michal Majer Basketbal

Ďalšie domáce víťazstvo bystrických basketbalistov!

Aj v sobotňajšom extraligovom zápase banskobystrickí basketbalisti potvrdili, že sú doma takmer neporaziteľní. Práve vďaka výborným výkonom na vlastnej palubovke, keď až 11 z 12-tich tohtosezónnych víťazstiev dosiahlo ŠKP práve pod Urpínom, sa Bystri

**ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová 80:61 ** (16:19, 22:17, 17:8, 25:17)

Najviac bodov: Grznár a Dorazil po 17, Hovaňák 13 – Delič 17, Barišič 15, Golian 10

//Trestné hody:// 15/24 (63%) – 13/16 (81%) //2 body:// 30/59 (51%) – 21/58 (36%) //3 body:// 5/23 (22%) – 6/18 (33%)

//Doskoky:// 34 – 27 //Asistencie:// 12 – 6 //Zisky:// 11 – 4 //Bloky:// 4 – 4 //Straty:// 10 – 15 //Získané fauly:// 23 (22) – 22 (23)

Rozhodovali: Zubák, Pipíška a Daňo, 700 divákov

Pred slušne zaplneným hľadiskom, v ktorom nechýbalo ani niekoľko desiatok handlovských fanúšikov, sa najmä do polčasu odohrával rušný a vyrovnaný zápas. Úvod vyšiel lepšie hosťujúcim basketbalistom, ktorí si väčšinu prvej časti hry udržiavali od Bystričanov párbodový rozdiel. Na viac ako 6 bodov sa im však odskočiť nepodarilo. Keď 4 minúty pred koncom prvého polčasu Maroš Rendla vyrovnal na 30:30, málokto tušil, že od tohto momentu už bude skóre narastať len v prospech ŠKP. Napriek tomu bol polčasový výsledok zmierlivý a rozdiel medzi tímami len 2-bodový.

Hoci tesný výsledok aj vyrovnaný priebeh hry v úvodnej časti dával tušiť, že zápas bude ešte napínavý, opak bol pravdou. Handlovčania nezachytili úvod druhého polčasu a v priebehu troch minút dovolili ísť domácim do 9-bodového vedenia. Ani oddychový čas hosťujúceho trénera nezastavil Bystričanov v rozlete a rozdiel medzi tímami tak narástol až na 14 bodov. Štvrtinu bodovo zakončila trojka Gavláka, ktorý upravil pred záverečnou časťou na prijateľnejších 44:55 z pohľadu Handlovej.

Na zvrat v zápase však už Handlovčanom sily nezostali. Bystričania mali fazónu, skvelo doskakovali a darila sa im streľba. Proti týmto zbraniam boli hostia úplne bezmocní a bodový rozdiel narástol v 36. minúte už na 22 bodov. Zápas sa nakoniec dohral v pokojnom a férovom duchu. Bystričania sa tak tešili z ďalšieho domáceho 2-bodového zisku, ktorý môže byť veľmi dôležitý v záverečnom tabuľkovom účtovaní. Z domácich hráčov možno vyzdvihnúť výkon Richarda Grznára, ktorý zaznamenal 17 bodov a jeho agresívne prieniky robili obrovské problémy handlovskej obrane.