Bystrický útočník Gašpar po 6. výhre v rade: Teraz konečne hráme to, čo máme

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica zvíťazili v 46. kole Tipos extraligy nad L. Mikulášom 2:1 po samostatných nájazdoch a zaknihovali tak šiestu výhru v rade.

Ilustračný obrázok k článku Bystrický útočník Gašpar po 6. výhre v rade: Teraz konečne hráme to, čo máme
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V prvej tretine domáci dominovali, ale inkasovali gól z nevinnej akcie, keď sa spoza protihráča presadil Ventelä. Bystričania nevyužili ani 78-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no v strednom dejstve sa z početnej výhody predsa len presadili Gašparovou razantnou strelou z vrchnej časti kruhu. V tretej tretine gól nepadol a o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy, v nich zaknihoval rozhodujúci zásah Bíreš.

HC '05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

• Góly: 28. Gašpar (D. Jendek, Bačík), rozhodujúci sam. nájazd Bíreš – 13. Ventelä. – Rozhodovali: Žák, M. Korba – Jedlička, Vyšný,
  • Vylúčení: 4:5 na 2 min
  • Presilovky: 1:0
  • 2 130 divákov
  • Banská Bystrica: Sedláček – Holenda, Ďatelinka, Björkung, Bačik, Pavlin, Kojo, Luža, Frídel – Gašpar, Bíreš, J. Sukeľ – Výhonský, Tamáši, Šoltés – Troock, Kontos, Jendek – Urbánek, G. Gabor, Matej Bača
  • L. Mikuláš: M. Valent – Pavúk, Diakov, Novajovský, Marek Hudec, Mezovský, Ventelä, Bakala – Handlovský, Saari, Kriška – Michalík, Vankúš, Uhrík – Kalousek, Šmída, Braun – Štrauch, Kuru, Karsums

Hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.