Hokejový svetový šampionát v Bielorusku je už v plnom prúde. Atmosféru zápasov slovenských hokejistov si tento rok môžu fanúšikovia spod Urpína vychutnať aj na veľkoplošnej obrazovke. Boli sme sa pozrieť na to, ako prebieha fandenie na bystrickom námestí.

Ilustračný obrázok k článku Zavítali sme do bystrickej fan zóny: Takto žije námestie hokejovými majstrovstvami sveta!

V pondelok popoludní nastúpili slovenskí hokejisti na tretie stretnutie v základnej A-skupine proti Francúzsku. Mali tak šancu získať body po prehre v predĺžení s Českom a prehre s Kanadou. My sme sa vybrali na bystrické Námestie SNP, aby sme pre vás zachytili atmosféru tohto zápasu, premietaného na veľkoplošnej obrazovke.

Hoci miestami popŕchalo, vo fan zóne sledovali zápas desiatky, poväčšine mladých, Bystričanov. Našlo sa medzi nimi aj pár ľudí v dresoch či so slovenskými vlajkami. „Našim chalanom verím. Som šťastný, že Laco Nagy je opäť v reprezentácii, teraz sa ukázalo, aký je to pán hokejista,“ povedal po druhom góle Slovákov bystrický študent Peter (23).

Hoci mali naši hokejisti hernú prevahu dve tretiny zápasu, Francúzom nakoniec podľahli 3:5 (1:0, 2:1, 0:4). Svoje sklamanie nedokázali skryť ani fanúšikovia. „Nečakala som taký zvrat so slabým súperom, je to veľká škoda,“ priznala Banskobystričanka Slávka (34). „Musia sa z toho rýchlo spamätať a zabojovať v ďalších zápasoch, iná cesta nie je,“ doplnil jej partner Vlado (33). Slováci si budú môcť reputáciu napraviť už v stredu o 19:45 v stretnutí proti Nórom.

Všetky zápasy slovenskej reprezentácie počas celých majstrovstiev sveta v hokeji 2014 sú v našom meste vysielané vo fan zóne na veľkoplošnej obrazovke. Tá je umiestnená na Námestí SNP a počas Grilliady, piatku 16. mája a soboty 17. mája aj na Námestí Slobody. O zábavu hokejových fanúšikov sa starajú moderátori, DJ, ale aj súťaže o zaujímavé ceny.