Aktualizované Hokej

Vyrovnané pohronské derby rozhodli až nájazdy: Zvolen doma zdolal Bystricu

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v derby 6. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Vyrovnané pohronské derby rozhodli až nájazdy: Zvolen doma zdolal Bystricu
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Hneď v úvode mohli ísť do vedenia domáci hokejisti pred údajne vypredaným hľadiskom (max. 25% kapacity). Išli do prečíslenia dvoch na jedného a po prihrávke Puliša sa Zuzin ocitol pred poloprázdnou bránkou, posielal do nej slabší puk, takže útočník HC ´05 Ščerbak ho stihol spred bránkovej čiary vyhodiť. Zvolen potom nevyužil presilovku, v ktorej sa dobrou strelou prezentoval z vrchnej časti kruhu Hain. V piatej minúte pohrozili hostia po buly, keď Cardwell zakončoval spoza kruhu do žŕdky. Neskôr mal dobrú možnosť i jeho spoluhráč Šoltés, z metra nepokoril Rahma a nepodarilo sa to ani Bubelovi z medzikružia. ´Bryndziari´ na opačnej strane nevyťažili gól ani z druhej presilovky, z dorážky nepokoril Gajana Saracino. Akcie sa potom striedali na oboch stranách a vyšlo to Bystričanom 62 sekúnd pred prestávkou. Crevier-Morin z ľavej strany našiel na pravej Misteleho a ten sa prezentoval parádnou strelou k vzdialenejšej žrdi – 0:1.

V strednom dejstve sa ´barani´ zahryzli do obhajcu majstrovského titulu, no z prevahy a ani z prvej ich presilovky v stretnutí nevyťažili vyloženú šancu. Naopak hokejisti spod Pustého hradu mohli skórovať v početnej výhode, no Saracino iba tesne minul odkrytú časť Gajanovej svätyne. V 29. minúte sa Chlepčok rútil na bystrickú bránku, ale Gajan puk vyrazil a ustál aj dorážku Ďuriša. Napokon však kapituloval o pár sekúnd, na trikrát sa podarilo skórovať Mikúšovi, keď po druhej strele sa mu puk odrazil na hokejku od žŕdky a na tretí pokus ho dostal tam kam patrí – 1:1. Dlho tento stav netrval, pretože po výbornej práci Gabora i jeho koncovke sa k dorážke dostal Kevin Jendroľ a nemýlil sa pred odkrytou bránkou – 1:2. Keď už sa zdalo, že stav sa do prestávky meniť nebude, vystrelil Hain od modrej a opäť zvonila žŕdka, Zvolenčania však zostali v pásme a napokon sa ujala strela Ullyho spoza kruhov, keď tečovaný puk skončil za gólmanom HC ´05 – 2:2. Sedem sekúnd pred koncom druhej tretiny išiel sám na Rahma v oslabení hosťujúci Berger, ale najprv pri pokuse o strelu netrafil puk a na druhýkrát to už nebolo razantné a ani prekvapivé.

Na začiatku tretieho dejstva sa nepresadil najprv ani na trikrát pri ľavej žŕdke Saracino a zahrmelo na opačnej strane. V oslabení prenikal po pravej strane Fossier a napokon sa individuálne presadil po peknej strele, keď zmiatol Rahma naznačením prihrávky na Bergra – 2:3. Tento výsledok dlho netrval, pretože majster stihol presilovku využiť. Po delovke Ullyho vyrovnal na 3:3 zblízka z dorážky predsa len aktívny Saracino. Zaujímavý hokej pokračoval, Bystričania nevyužili presilovku, Zvolenčania nevytrestali chybu Gajana, keď puk zachytili Zuzin s Pulišom pred bránkou. Dobrú strelu vyslal v 55. minúte hosťujúci Výhonský, Rahm spoľahlivo zasiahol. Napokon duel dospel do predĺženia, v ktorom formáte troch proti trom gól nepadol, takže rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy a v nich zaznamenal víťazný zásah v druhej sérii domáci Ully, hostia Šoltésom a Jendroľom mierili do žŕdky.

Podrobnejšie štatistiky ako aj hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.