Víťazná šnúra Bystričanov pokračuje. Zvolen na domácom ľade pohorel, FOTO

okejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica potvrdili post lídra Tipsport Ligy. V dueli 5. kola nadstavbovej časti v skupine o 1.-6. miesto vyhrali na ľade HKM Zvolen 2:1 a dosiahli šiesty triumf v sérii.

Ilustračný obrázok k článku Víťazná šnúra Bystričanov pokračuje. Zvolen na domácom ľade pohorel, FOTO
6

Zvolen mal výborný vstup do zápasu. Vytvoril si tlak i šance. Beskorowany zasahoval najprv po strele Thompsona pri ľavej žrdi, následne mal Betker odkrytú bránku, ale gólman Bystrice sa stihol vrhnúť a puk vyraziť, vzápätí ho v tutovke neprehodil Mráz. V piatej minúte Corrin z kruhu mieril do žŕdky. O pár sekúnd na to sa Tibenský nepresadil zblízka z dorážky. Hostia vyslali prvú nebezpečnejšiu strelu až v dvanástej minúte, z medzikružia zakončoval mladý Sarvaš, ale Tomek bez väčších problémov zakročil. Hra sa potom vyrovnala a megašancu mal na bystrickej hokejke po zle odrazenom puku od mantinelu Mlynarovič. Netrafil však z troch metrov úplne prázdnu bránku. Na opačnej strane sa pekne predral dopredu Trotter, ale sám pred Beskorowanym neuspel.

Na začiatku druhej tretiny mohol otvoriť skóre zvolenský legionár Thompson, zblízka sa mu to neporadilo. Banskobystričania hrali potom dve presilovky v rade, už v tej prvej si vytvorili tlak. Bartánus z kruhu takmer prestrelil Tomeka, ktorý potom dobre zasahoval pri dobrých možnostiach Hickmotta a Hohmanna. Kapituloval napokon v 31. minúte. Bubela rýchlo vnikol do útočného pásma, na milimeter presne prihral k vzdialenejšej žrdi Stupkovi a ten sa nemýlil – 0:1. O minútu na to bolo 0:2. Tentoraz peknú individuálnu akciu predviedol Mlynarovič, dostal sa do medzikružia a hoci bol medzi tromi zvolenskými hokejistami v zovretí, parádne zakončil švihom a puk poslal do ľavého horného rohu. Domáci sa snažili znížiť, vytvorili si šance, v brejkoch Mráz a Thompson, druhý menovaný zakončoval aj z medzikružia, ale Beskorowany bol proti. Na opačnej strane sa Bubela predral šikovne dopredu, ale pred Tomekom pohorel. Stav sa napokon menil tri sekundy pred prestávkou. Zvolen hral prvú presilovku a po prihrávke Trottera sa presadil v predbránkovom priestore Thompson – 1:2.

V tretej tretine si vytvorili ‚bryndziari‘ prevahu, prezentovali sa niekoľkými pološancami. V 47. minúte nebezpečne vystrelil Petran od modrej čiary a gólman HC '05 si skoro sám zrazil puk do vlastnej bránky. Zblízka sa neskôr nepresadil Zuzin a domáci nevyužili ani presilovku. V 55. minúte sa v oslabení rútil Zuzin sám na bránku, no Beskorowanyho nepokoril. Ten bol v závere v plnej permanencii, čelil tam niekoľkým nebezpečným situáciám, no podržal svoj tím, takže Banská Bystrica mohla zaknihovať šiestu výhru v rade.

Hlasy po zápase

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: „Myslím si, že dnes sme podali veľmi dobrý výkon. Hlavne v prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí. Je to už druhý takýto zápas a je dôležité, aby sme aj šance premieňali. Bystricu podržal výrazne brankár. My sme urobili dve chyby a súper to potrestal. Chalani bojovali až do konca, myslím, že dnes si zaslúžili bodovať, škoda, že sa to nepodarilo.“

Dan Ceman tréner Banskej Bystrice: "Oba tímy odohrali dobrý zápas. Zvolen bol oveľa lepší prvých desať minút. Vedeli sme, že budú hrať tvrdo, ale brankár nás podržal. V úvode urobil tri veľmi dobé zákroky. Bescorowany mal dobré prvé striedanie, nie až tak ostatní hráči. Bolo dobré, že sme prežili prvé minúty, potom sme sa postupne dostali do zápasu. Dali sme dva dôležité góly. Bol to zápas ako play-off, vlastne ako každý proti tomuto súperovi. Sme veľmi radi, že sme získali tri body, teší ma odhodlanie a bojovnosť našich hráčov. Máme deväť chlapcov mimo, tak sme museli postaviť aj mladších, ale zastali si dobre svoje miesto.“

HKM Zvolen – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

• Góly: 40. Thompson (Trotter, Zuzin) – 31. Stupka (Bubela, Mlynarovič), 32. Mlynarovič (Stupka)
  • Rozhodovali: Fridrich (ČR), Goga – Synek (obaja SR), Jedlička (ČR)
  • Vylúčení na 2 min: 3:2
  • Presilovky: 1:1
  • Oslabenia: 0:0
  • 3112 divákov
  • HKM Zvolen: T. Tomek – Stephenson, Betker, Corrin, Drgoň, Petran, Švarný, Kubát – Thompson, B. Mráz, Kelemen – M. Halama, Trotterr, Parks – Mikúš, S. Petráš, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – V. Mihálik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka, Maier, Owens, Nemčík – Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen – Stupka, Mlynarovič, Kriška – L. Lunter, Bubela, Bartánus – Sarvaš, Gabor, Kabáč

V priloženej fotogalérii nájdete zábery z pohronského der­by!

V OBRAZOCH: Pohronské derby vo Zvolene s triumfom Bystrice