Práca

V Bystrici odštartoval pracovný veľtrh. Na jednom mieste sa prezentuje viacero známych firiem

Podujatie je určené predovšetkým gymnazistom a študentom vysokých škôl, ktorí sa budú môcť osobne porozprávať so zástupcami podnikov Dell, ISKE, ING Business Shared Services, Henkel Slovensko, Siemens a mnohými ďalšími.

Ilustračný obrázok k článku V Bystrici odštartoval pracovný veľtrh. Na jednom mieste sa prezentuje viacero známych firiem
5
Galéria

Okrúhlym stolom na tému Viacjazyčnosť v podnikovej praxi sa vo štvrtok v Banskej Bystrici začal pracovný veľtrh s názvom Študenti – Podniky – Univerzity. Ide o 8. ročník podujatia, ktoré organizuje Slovensko-francúzsky univerzitný inštitút a Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou.

„Diskusia vhodne tematicky doplní podujatie a bude prínosom tak pre zúčastnené podniky z hľadiska ich zamestnávania, ako aj pre študentov, ktorým pripomenie nevyhnutnú konkurenčnú výhodu na trhu práce,“ informoval Didier Rogasik z Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku.

Ako priblížil, podujatie je určené predovšetkým gymnazistom a študentom vysokých škôl, ktorí sa budú môcť osobne porozprávať so zástupcami podnikov Dell, ISKE, ING Business Shared Services, Henkel Slovensko, Siemens a mnohými ďalšími.

„Podujatie otvára príležitosť pre podnikateľské subjekty prezentovať sa s ambíciou hľadania nových energických, ambicióznych a otvorených mladých ľudí, ktorí sú pripravení prispieť k rozvoju ich podniku. V nemalej miere je ambíciou podujatia aj výmena skúseností medzi univerzitným prostredím a podnikateľskou sférou, ako aj diskusia o možnosti prispôsobenia študijných programov potrebám trhu práce,“ doplnil Rogasik.

Foto: ilustračné

Univerzitný deň kariéry na UMB
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie