Jakub Forgács Šport

Tour de volcano Poľana 2013: Banská Bystrica privíta najväčšie cyklistické podujatie

Cyklistický klub Banská Bystrica sa po bohatých skúsenostiach s organizovaním cyklistických pretekov rozhodol organizovať preteky pre širokú športovú verejnosť so štartom a cieľom v Banskej Bystrici. Zaradené budú aj do medzinárodného kalendára cestných cyklistických maratónov.

Ilustračný obrázok k článku Tour de volcano Poľana 2013: Banská Bystrica privíta najväčšie cyklistické podujatie
Zdroj: Dnes24.sk

Projekt medzinárodného cyklistického maratónu Tour de volcano Poľana 2013 (Okolo sopky Poľana) má dlhodobý zámer, vybudovať významné športové podujatie v banskobystrickom regióne v širokom zábere nielen rozvoja športu, no i rozvoja povedomia o regióne a rozvoja cestovného ruchu. Preteky sa uskutočnia 30. júna.

Stovky účastníkov z viacerých krajín

Očakáva sa štart tristo až päťsto pretekárov z okolitých krajín / Rakúsko, Nemecko, Česká republika, Maďarsko, Ukrajina, Poľsko / a samozrejme zo Slovenska už v prvom ročníku. Po dlhoročnom čakaní na opravu cestnej komunikácie z Lomu nad Rimavicou do Hriňovej, ktorá blokovala prípravu podujatia už nič nebráni jeho uskutočneniu.

Preteky majú konkurovať vynikajúco organizovaným a silne obsadeným cestným maratónom v Rakúsku, Taliansku, kde bežne štartuje 2500 i viac pretekárov, či jedinému podujatiu podobného významu na Slovensku, organizovaného v kooperácii miest Poprad a Zakopané, Tour de Tatry, kde sa každoročne na štart postaví okolo päťsto štartujúcich.

Trať povedie okolo krátera Poľany

Trať Tour de volcano Poľana povedie z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, Brezno, Čierny Balog, Lom nad Rimavicou, Hriňovú, Skliarovo, Detvu, Dúbravy, Očovú, Zolnú, Sebedín, Bečov, Čerín, Dolnú Mičinú, Hornú Mičinú, Môlču, Šalkovú späť do Banskej Bystrice okolo najväčšieho krátera sopky v Strednej Európe.

Cieľom tejto veľkej akcie je vybudovať silnú tradíciu cyklistického maratónu, porovnateľnú s podujatiami tohto druhu v zahraničí, či napríklad s Košickým bežeckým maratónom a postupne dosiahnuť účasť v tisíckach štartujúcich. Vytvoriť nielen športovú tradíciu, no tiež tradíciu kultúrno-spoločenskú, ktorá pritiahne do regiónu na celý víkend športovcov z celej Európy.

Mesto Banská Bystrica prevzalo záštitu nad týmto podujatím a v rámci svojich možností sa aktívne zapojilo do organizácie. Spoločnými silami spolu s Cyklistickým klubom Banská Bystrica vytvoríme na Slovensku jedinečné športovo-spoločenské podujatie, ktoré bude priamo spájané s mestom Banská Bystrica a banskobystrickým regiónom.
„Podporou silného partnera sme dokázali zlepšovať výsledky aj pôsobenie. nemenej dôležití sú aj partneri, ktorí nám pomáhajú po finančnej i materiálnej stránke. Tých najdôležitejších by som spomenul firmu BCF, ktorá je dlhoodbým partnerom nášho klubu i podujatia Tour de Volcano,“ povedal pre nasšu sieť portálov Martin Fraňo, manažér CK Banská Bystrica. „Leží nám na srdci podpora športu, nakoľko všetci vieme, ako to so športom na Slovensku vyzerá. Veríme, že aj našou troškou podporíme našich šikovných športovcov doma i v zahraničí. Veľmi nás teší každý ich úspech a sme radi, že k nemu prispievame,“ vraví PR manažérka BCF Ivana Herková.

Viac informácií sa dozviete na http://www.tourdevolcano.sk/ a v priložených videách.

Text a foto: Organizačný výbor Tour de volcano Poľana Video: Martin Károly

Tour de volcano
3
Galéria
Tour de volcano Poľana 2013: Banská Bystrica privíta najväčšie cyklistické poduj
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM