Rastislav Búgel Basketbal

Bystrickí basketbalisti kašľali na štatistiky, do Nitry sa pustili už od úvodu

Tretí celok extraligovej tabuľky vycestoval do siedmej Banskej Bystrice. Domáci sa však nechali zahanbiť a do Nitry sa pustili od prvého momentu.

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí basketbalisti kašľali na štatistiky, do Nitry sa pustili už od úvodu

Do úvodu stretnutia lepšie vstúpili domáci basketbalisti. Od úvodu si vypracovali tlak a postupne zvyšovali svoj náskok. Nitrania akoby boli mierne zakríknutí, všetko korunovala nitrianska nepresná streľba. (24:18)

Do druhej časti hry nastúpili oba celky vyrovnane. Nitrania domácim dovolili zvýšiť náskok, no po oddychovom čase sa tempo stretnutia výrazne zmenilo. Hostia zvýšili snahu a postupne sa na Bystricu dotiahli (33:33). Bystričania sa prezentovali skvelou trojkovou streľbou a skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Domáci sa odpútali na rozdiel štyroch bodov v posledných sekundách druhej štvrtiny po trestných hodoch. (44:40)

Nitra nedokázala zvrátiť stav

Tretia štvrtina bola pre Nitru nelichotivá. Bystričania sa dostali na koňa a postupne sa od hostí odpútavali stále viac. Nitra sa ani v tejto časti nevedela presadiť streľbou za 3 body a to využívali domáci basketbalisti v svoj prospech. (68:56)

V zápase tretieho celku tabuľky proti siedmemu nič na palubovke nevyzeralo podľa tabuľkových predpokladov. Bystričania pokračovali v nastolenom tempe. Náskok zvýšili už na 18 bodov. Nitrania pred koncom dokázali iba skorigovať výsledok a tak si víťazstvo odnášajú domáci basketbalisti za stavu 94:82