Jakub Forgács Rôzne

Sezóna špekáčikov na čerstvom vzduchu je tu: 3 miesta v Bystrici, kam si je ísť radosť opekať

Teplé jarné počasie priam ťahá do prírody. Nezameniteľne k tomu patrí aj atmosféra opekačky s rodinou či priateľmi. Aby ste si ju vychutnali, nemusíte pritom vôbec chodiť ďaleko. Toto sú tri miesta v Banskej Bystrici, kde to stojí za to.

Ilustračný obrázok k článku Sezóna špekáčikov na čerstvom vzduchu je tu: 3 miesta v Bystrici, kam si je ísť radosť opekať
Zdroj: TASR

Po prechádzke okolitou prírodou či ako spríjemnenie podvečera s najbližšími padne vhod, posilniť sa. A čo si človek v tomto období vychutná viac, ako dobroty, vlastnoručne opečené na ohni? Aj Banská Bystrica ponúka mnoho miest, kde môžete stráviť príjemné chvíle pri ohni, neďaleko od rušného mesta. Vybrali sme pre vás tri tipy, kam na opekačku pod Urpínom.

Nad Podhájom

Ak ste z Fončordy, stačí vybehnúť pár stoviek metrov nad Podháj a neďaleko Pršianskej Tersasy objavíte hneď niekoľko ohnísk. Hoci nie sú ďaleko od sídliska, kým sa k nim dostanete, čaká vás strmší výstup, ktorý však zvládne každý, kto sa teší na opekané fajnoty. Nemusíte teda chodiť ďaleko a ak si nájdete vhodné miesto, uvidíte Fončordu ako na dlani.

„S partiou sem vždy radi zájdeme. Pri pivku a so špekáčikmi sa najlepšie debatí, hlavne podvečer, keď sa vydarí počasie. Určite toto miesto odporúčam každému. kto nevie, kam vyraziť opekať,“ povedal pre Bystrica 24 Andrej (19), ktorý nad Podháj chodieva opekať rád, hoci je z centra mesta.

Sásovská dolina

Obľúbenou lokalitou opekačiek nielen mladých Banskobystričanov je aj Sásovská dolina, kde nájdete dokonalé miesto na oddych a pokoj od ruchu mesta. Nechýba tu krytý prístrešok či posedenie pre desiatky ľudí, takže sa tu určite nebudete tlačiť. Ak preto bývate na najväčšom banskobystrickom sídlisku, určite by ste nemali vynechať opekačku práve na tomto mieste.

„V Sásovskej doline sme toho už pozažívali. Sú tu najlepšie nočné výjazdy a keď sa spoja s opekačkou a posedením s gitarkami, tak nemajú chybu. Často sme odtiaľto chodievali domov až nadránom. Perfektná alternatíva nafajčeným barom, ale tiež mestskému stereotypu,“ prezradil Dávid (28) z najväčšieho banskobystrického sídliska.

Laskomerská dolina

Hlboká a členitá dolina s prameňmi pitnej vody je tradičným miestom stretávania sa Banskobystričanov. Na guláš do Laskomerskej doliny chodievali už pred takmer 100 rokmi a opekačky k nej tiež nezameniteľne patria. Je to skvelé miesto na rodinný výlet zakončený spoločným opekaním či grilovaním na plameni.

„Či už na bicykli alebo peši, do Laskomerskej doliny chodievam s priateľkou najradšej. Opekačka za pekného počasia tu nemá chybu, či už si dáme špekáčiky, klobásku alebo slaninu. S novými silami sa potom aj ľahšie šliape do pedálov,“ vysvetlil Roman (27), ktorý si výlety do Laskomerskej doliny nevedel vynachváliť.

Čítajte tiež:

Ulica, ktorej sa krásou vyrovná len máloktorá: Takúto nádheru môžete vidieť v Bystrici!

Radosť pre oči v Bystrici, takto krásne rozkvitlo mesto: Jarné obrázky, čo vám pohladia dušu

Prvé znaky jari v Bystrici obrazom: V meste už rozkvitli snežienky!

Po zime si vychutnajte skvelý relax: 5 miest v Bystrici, ktoré cez jar stoja za návštevu

Slivky, čerešne, broskyne… V Bystrici vysadia desiatky stromov, ovocie si natrháme zadarmo!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM