Predsedov bystrických okrskov presviedčajú, aby zvesili oznam o vzdaní sa kandidátov

Podľa radnice sa na predsedov banskobystrických okrskov obrátili viacerí ľudia. Požadovali stiahnutie oznamu o vzdaní sa kandidátov.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Predsedov bystrických okrskov presviedčajú, aby zvesili oznam o vzdaní sa kandidátov
Zdroj: TASR

Na predsedov niekoľkých banskobystrických okrskov sa buď osobne alebo esemeskami obrátili ľudia, ktorí ich presviedčali, že oznámenie o vzdaní sa kandidatúry šiestich kandidátov na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktoré má visieť za paravánom pri hlasovaní voličov, musia stiahnuť. Predstavili sa rôzne.

Túto informáciu potvrdili aj kompetentní z Mestského úradu v Banskej Bystrici, ktorý organizačne zabezpečuje sobotňajšie voľby do vyšších územných celkov. Predsedovia spomínaných okrskov sa totiž na nich okamžite obrátili a overovali, či oznámenia majú zvesiť.

Ako reagoval Peter Jakubec, vedúci organizačného oddelenia magistrátu, okrskové volebné komisie sa riadia ich pokynmi, respektíve odporúčaním ministerstva vnútra, že za paravánmi vo volebných miestnostiach majú byť tieto oznámenia zverejnené. V tomto zmysle a v týchto chvíľach na to upozorňujú okrskové volebné komisie.

Podľa posledných informácií sa tak má diať aj v Brezne.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame