Barani cestovali do Košíc, kde ich čakal náročný zápas so slovenským hokejovým vicemajstrom a súčasným lídrom extraligovej tabuľky. Všetky góly v tomto dueli padli v druhej tretine, v ktorej sa tak rozhodlo o tom, kto získa cenné body.

Ilustračný obrázok k článku Országh po zápase v Steel Aréne: Košice sú pre nás najlepší súper pre nakopnutie
Zdroj: Webnoviny.sk

Už v 2. min otestoval lapačku Košarišťana Jenčík. V 7. min ušiel Spilarovi v dobrej pozícií puk. V oslabení potom pohrozil Lunter. V 14. min Jenčík zblízka neprekonal Košarišťana.

Góly začali padať až v druhej tretine

Najskôr domáci Jenčík nepremenil svoj nájazd, na opačnej strane sa krátko nato tešil Rosandič, ktorý prekvapil Riečického. Košičania o pár sekúnd neskôr vyrovnali. Zo šťastného presného zásahu sa tešil Sojčík, ktorého strela skončila v ľavom hornom kúte bránky Banskobystričanov. V 26. min prekonal Riečického zblízka Konečný. V 28. min viedli „barani“ už 3:1, po tom ako sa bez problémov presadil nepokrytý Hudec.

Chybu Macejka v 35. min nepotrestal Gašpar. Lamper si v 38. min počínal šikovne a zblízka nedal Riečickému šancu – 1:4. Na rozdiel dvoch gólov v závere tretiny znížil Marcinko, ktorý prepasíroval puk do bránky hostí.

Vedenie sme si udržali

V tretej tretine bola síce snaha na hokejkách domácich, ale Banskobystričania sa umne bránili. V 43. min sa nepresadil Bicek. Potom letel tesne nad hornou žŕdkou bekhendový pokus Spilara a gólom sa neskončila ani tutovka Biceka.

Poistiť vedenie HC'05 mohol v závere Heizer, ale neprekonal Riečického. Sedemdesiatštyri sekúnd pred koncom tretej tretiny odvolali domáci brankára, ale stav sa už nezmenil.

Anton Tomko (tréner Košíc): „V prvej tretine sme hrali na jednu bránku. Mali sme množstvo gólových príležitostí, ktoré zostali nepremenené. Po prvej tretine sme hráčov nabádali na ostražitosť. Banská Bystrica využila z minima maximum – dala štyri góly. My sme boli málo agresívni, góly padali po dorážkach. Aj s výsledkom 2:4 sme v tretej tretine chceli niečo urobiť. Súper sa zameral na bránenie, nám sa však nepodarilo streliť kontaktný gól. Bystrica ukázala, ako veľmi dôležitá je efektivita.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Sme spokojní s výsledkom aj výkonom. Body sa zo Steel Arény nenosia ľahko. Prečkali sme úvodný tlak Košíc, ktoré v prvej tretine nasadili vysoké tempo. Podržal nás aj brankár. V druhej tretine sme začali aktívnejšie, stále dobre bránili a využili svoje šance. V tretej tretine sme sa zamerali na dôkladné bránenie. Po dvoch prehrách sú tri body pre nás dôležité. Košice sú pre nás najlepší súper pre nakopnutie.“

HC Košice – HC‘05 Banská Bystrica 2:4 (0:0, 2:4, 0:0)

• Góly: 24. Sojčík (Spilar), 39. T. Marcinko – 24. Rosandič (Lunter, Predajniansky), 26. R. Konečný (White), 28. M. Hudec (White), 38. Lamper (White, Bambúch)
  • Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Macháček (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • Rozhodovali: Kubuš, Lokšík – M. Korba, Smrek
  • 3 297 divákov
  • Zostava Košíc: Riečický – Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, Černák – M. Bartánus, T. Marcinko, Svatoš – R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Sojčík, T. Hrnka, Bicek – Jokeľ, Češík, Skalický
  • Zostava Banskej Bystrice: Košarišťan – Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Bambúch – M. Hudec, White, R. Konečný – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Lunter – Kadura, R. Gašpar, Bendík