Jakub Forgács Správy

Zvolenskí pacienti sa dočkajú NOVINIEK: Jedno z oddelení nemocnice prejde veľkou OBNOVOU

Aktuálny vzhľad oddelenia, ktorý je tvorený centrálnou chodbou a samostatne oddelenými pracoviskami, nahradí novýotvorený model s modernou recepciou a pohodlnou čakárňou.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí pacienti sa dočkajú NOVINIEK: Jedno z oddelení nemocnice prejde veľkou OBNOVOU
7
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen

Na záver roka bohatého na zmeny a rekonštrukcie sa Nemocnica AGEL Zvolen pustila do komplexnej renovácie fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. „Zmena na tomto oddelení prichádza po desiatkach rokov a prinesie nielen obnovu priestorov, ale aj úpravu v pôdoryse. Oddelenie sa kvôli rekonštrukcii dočasne presťahovalo bez toho, aby to malo vplyv na poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ uviedla Jarmila Ševčíková, zástupca hovorcu, špecialista marketingu a PR AGEL SK.

Viaceré zmeny

Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie za desiatky rokov svojej činnosti prešlo niekoľkými menšími zmenami, jeho celkový vzhľad i rozmiestnenie si však vyžadujú väčší renovačný zásah. Ten nemocnica odštartovala v polovici novembra 2023. „Celková rekonštrukcia nášho fyziatricko-rehabilitačného oddelenia prinesie efektívnejšie umiestnenie pracovísk, novú recepciu a uzatvorenú čakáreň pre pacientov. Zároveň prinesie rozšírenie priestorov, ktoré je prípravou na presťahovanie pracovísk bývalej Železničnej polikliniky, aktuálne už Polikliniky AGEL Zvolen II.,“ objasňuje rekonštrukčné plány riaditeľka nemocnice Ing. Ľudmila Veselá, MBA.

Aktuálny vzhľad oddelenia, ktorý je tvorený centrálnou chodbou a samostatne oddelenými pracoviskami, nahradí novýotvorený model s modernou recepciou a pohodlnou čakárňou. Oddelenie po zlúčení fyziatricko-rehabilitačného oddelenia v Nemocnici AGEL Zvolen a Poliklinike AGEL Zvolen II. prinesie komplexné portfólio služieb, ktoré bude podľa aktuálne nastaveného trendu naďalej rozširovať. „Pracovisko spolupracuje s gynekologicko-pôrodníckym oddelením, rozšírilo svoje činnosti o špecifické rehabilitácie pacientov Centra pre parkinsonizmus a extrapyramídové poruchy a v roku 2023 zabezpečuje aj rehabilitáciu pacientov po implantácii už od pobytu pacienta na lôžku, vrátane sobôt,“ vymenúva riaditeľka nemocnice.

Dočasne presťahované

Rekonštrukčné práce prebiehajú od polovice novembra, pričom oddelenie sa dočasne presťahovalo a funguje v priestoroch Polikliniky AGEL Zvolen II. na ulici J. Jiskru číslo 8.

„Celková suma vyhradená na rekonštrukciu oddelenia je 770-tisíc eur a nemocnica ju financuje z vlastných zdrojov,“ uviedla Ševčíková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie vo Zvolene
7
Galéria
Zdroj: Nemocnica AGEL Zvolen
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM